Erasmus Projesi Kapsamında Ülkemize gelen öğrenciler belediye başkanını ziyaret etti:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
07 Aralık 2022 - Çarşamba 09:56
 
Erasmus Projesi Kapsamında Ülkemize gelen öğrenciler belediye başkanını ziyaret etti:
-Erasmus Projesi kapsamında ülkemize ve ilçemize gelen öğrenciler Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, tarafından belediyede başkanlık makamında kabul edildi.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Erasmus Projesi Kapsamında Ülkemize gelen öğrenciler belediye başkanını ziyaret etti:

BEYPAZARI  (YT)-Erasmus Projesi kapsamında ülkemize ve ilçemize gelen öğrenciler Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, tarafından belediyede başkanlık makamında kabul edildi.

Belediye başkanı Tuncer tarafından Belediye başkanlık makamında kabul edilen ve Ankara-Eyaman Cemil Meriç Anadolu Lisesi ve Erasmus Projeleri kapsamında Hırvatistan, Letonya, Malta ve Yunanistan ve Türkiye’den de proje ortağı okul öğrencilerine, Beypazarı’nın tarihi turizmi ve tarımı ile Kültürü konusunda hakkında bilgiler verdi.

Erasmus projesi kapsamında, Türkiye’de bulunan ülkelerin ve Türk öğrenciler Belediye başkanı Kaplan’a teşekkürlerini sunarken, ilçelerinin tarihinin eski olduğunu ve Beypazarı’nı her yönüyle, anlatılanlarla bağdaştırarak gezeceklerini kaydettiler.

Belediye başkanı Kaplan, Erasmus projeleri kapsamında Hırvatistan, Letonya, Malta ve Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen ve Beypazarı’mızı ziyaret eden yabancı öğrencilerle bir araya gelerek ilçemiz, tarihi ve kültürü ile ilgili bilgiler verdiklerini kaydetti.

Beypazarı Kültür gezisinde bulundular:

Beypazarı’nın müzeleri başta olmak üzere Tarihi mekânları gezen 26 öğrenci ve 8 öğretmen, geziden ve tarihi yerleri görmekten son derece memnun kaldıklarını ifade ettiler.

“Diğital İnterculturalism” Projesi kapsamında, Ankara Cemil Meriç Anadolu Lisesi okulu ortaklığında, Türkiye’ye Hırvatistan’dan gelen Helena ve Malta’dan gelen Waylon adlı öğrenciler, projenin kendilerine çok şey kattığını ve Kültür gezileri kapsamında bu gün, Proje ortağı okul Ankara- Etimesgut’a bulunan Cemil Meriç Anadolu Lisesi okul müdürü Yakup Ünsal, koordinatör Gunce Hasman, refakatında Beypazarı gezisinde bulunduklarını, diğer ülke öğrencileri ve Türk öğrencilerle güzel bir kaynaşmanın yaşandığını, aslında ne kadar farklı görüşte ve düşünsek te, hepimizin ortak yanı olduğunu ve ortak değerlere sahip olduklarını söylediler.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Erasmus, Projesi, Kapsamında, Ülkemize, gelen, öğrenciler, belediye, başkanını, ziyaret, etti:,
Yorumlar
Haber Yazılımı