3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Programı düzenlendi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
05 Aralık 2022 - Pazartesi 11:54
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Programı düzenlendi.
-3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Beypazarı ETİ SODA A. Ş. Özel Eğitim Uygulama okulunda bir farkındalık programı gerçekleştirildi.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Programı düzenlendi.

BEYPAZARI (YT)- 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Beypazarı ETİ SODA A. Ş. Özel Eğitim Uygulama okulunda bir farkındalık programı gerçekleştirildi.

Farklı yaş gruplarından okulda eğitim öğretim gören öğrencilerin gösteriler ve farklı çalışmalarını sundukları program düzelendi.

Düzenlenen Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz, Belediye başkan yardımcısı Osman Karadede, Milli Eğitim Şube müdürü Ramazan Arıkan, çeşitli okulların müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Okul müdürü Levent Yüksel, okullarında birinci kademede 18 Öğrenci, 2. Kademede 24 öğrenci, 3. Kademe de 28 ve toplamda da 70 öğrencilerinin bulunduğunu, okullarında öğrencileriyle birlikte 3 Aralık Dünya engelliler gününü çeşitli etkinliklerle kutlamaya çalıştıklarını kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz,3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutlayarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu okulumuzda, toplam 70 öğrencimiz1-2 ve kademelerde eğitim öğretim görüyor. Bu öğrencilerimizle çok yakında ilgileniyoruz. Sürekli aileleriyle temas halindeyiz. Burada özveriyle çalışan öğretmenlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Birazdan göreceğiz, bu çocuklarımızın neler yaptıklarını. Eğitimin bu denli önemli olduğunu bilmeme gerekiyor. Her şeyin başı eğitim, eğitim.”

Yapılan Konuşmanın ardından okulun 1-2-3 kademe öğrencileri yine okulun salonunda; Ront gösterileri, koro müzik çalışmaları ve halk oyunları gösterilerinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, belediye başkan Yardımcısı Karadede, Engelliler günü dolayısıyla okullarında gösteriler düzenlenen okulun müdürü levent Yüksek ve öğretmenlerini tebrik ederek, başarı dileklerini sundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Programı düzenlendi. - Birlik Haber Ajansı-BHA (birlikhaberajansi.com.tr)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü, Farkındalık, Programı, düzenlendi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı