İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz’dan Kurs açılan Çantırlı Yaşam merkezine ziyaret:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
05 Aralık 2022 - Pazartesi 13:53
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz’dan Kurs açılan Çantırlı Yaşam merkezine ziyaret:
-Beypazarı İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, ilçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz’ın Çantırlı mahallesi yaşam merkezine ziyarette bulunduğunu bildirdi.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz’dan Kurs açılan Çantırlı Yaşam merkezine ziyaret:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, ilçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz’ın Çantırlı mahallesi yaşam merkezine ziyarette bulunduğunu bildirdi.

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile Çantırlı Mahallesi İlkokullu Köy yaşam merkezine dönüştürülmüştü.

Köy Yaşam merkezine dönüştürülen okulda açılan Kursu ve Kursiyerlere ziyarette bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Kursa katılan kadınlardan Köy yaşam merkezine dönüştürülen okulda Kursların açılmasını nasıl buldukları sorması üzerine köylü ve kursa katılan kadınlar oldukça memnun kaldıklarını ve okumanın yaşı ve başı olmadığını, hocaları sayesinde Kuran okumayı öğrenmeye çalıştıklarını söylediler.

Kursa katılan Kadınların eğitme katılmalarının kendilerine şevk ve heyecan verdiğini bu anlamda azim ve gayretlerinin arttığını İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, şunları kaydetti

“Beşikten mezara kadar ilim tahsil edin diyor, inancımız. Dinimiz de diyor ki, oku diyor. Efendimiz diyor ki, ilim Çin’de de olsa gidip alın, öğrenin diyor. Bu anlamda siz annelerimizi burada görünce bizim çalışma şevkimiz, umudumuz daha da bir artmış oluyor. Kursumuz hayırlı olsun ve hayırlara vesile olsun.”

Kursiyerlerden köyün kadınlarından Nursel Taşkıran, okullarının düzenlenerek, kurs açılması dolayısıyla yetkililere çok teşekkür ettiğini söyledi.

Taşkıran, köylerinde böylesi kursun açılmasında emeği olan Kaymakam, belediye başkanı, ilçe Milli Eğitim Müdürü, mahalle muhtarına teşekkürlerini sunarken, “onlar bizleri sevindirdiler, Allah ta onları sevindirsin.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz’dan Kurs açılan Çantırlı Yaşam merkezine ziyaret: - Birlik Haber Ajansı-BHA (birlikhaberajansi.com.tr)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, Milli, Eğitim, Müdürü, Cengiz, Yılmaz’dan, Kurs, açılan, Çantırlı, Yaşam, merkezine, ziyaret:,
Yorumlar
Haber Yazılımı