Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan , Zamlara Müdahale Etti:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
07 Aralık 2022 - Çarşamba 12:25
 
Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan , Zamlara Müdahale Etti:
-Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, Yeni yıla girilmesine az bir süre kala piyasa koşulları ve gerçekleri ile örtüşmeyen Kuru ve Bazlama zammına müdahale etti.
EKONOMİ Haberi
Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ,  Zamlara Müdahale Etti:

BEYPAZARI  (YT)- Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, Yeni yıla girilmesine az bir süre kala piyasa koşulları ve gerçekleri ile örtüşmeyen Kuru ve Bazlama zammına müdahale etti.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan başkanlığında İlçede Kuru imalatçıları bir araya gelerek, kuru imalatı ile bazlama zamlarının geri çekilmesini istedi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklama ile çeşitli esnaf kesimleri ile yapılan toplantının ardından ve en son olarak ta, Bazlama üreticileriyle de bir araya gelen Belediye başkanı Tuncer Kaplan, zamlı fiyattan ürün satışına müsaade etmeyeceklerini ve satışların eski fiyat tarifelerinden satılmasını istedi.

Belediye başkanı Kaplan bu anlamda; bazlama üreticileri ile yapılan görüşmede esnaf tarafından yeni yıla girmeden hemen önce yapılan ve keyfi olarak görünen zamların geri çekilmesini istediğini ve buna müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

50 TL'den 60 TL'ye çıkarılarak satışa sunulan Kuru fiyatı 50 TL olarak kalırken, 5'li Paket Bazlama 10 TL'den satışa sunulacak.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ın zamlı fiyattan satılmaya başlanan 80 gram olarak yapılıp 3 TL'den 4 TLye çıkarılan Simit, 1 Kg'mı zam öncesi 100 TL'den satılırken yapılan zamla140 TL'ye satılmaya başlanan Baklava fiyatlarına da kısa sürede müdahale etmesi bekleniyor.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, Belediye, Başkanı, Tuncer, Kaplan, ,, , Zamlara, Müdahale, Etti:,
Yorumlar
Haber Yazılımı