Trabzon'u tanıtmak için yola çıkan
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
08 Aralık 2022 - Perşembe 10:15
 
Trabzon'u tanıtmak için yola çıkan
-Trabzon ili ve ilçeleriyle birlikte ürünlerinin ülke genelinde tanıtımında bulunmak için yola çıkan "Trabzon Kültür ve Değerlerini Tanıtım Tırı", Beypazarı'na geldi.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Trabzon'u tanıtmak için yola çıkan

BEYPAZARI (YT)-Trabzon ili ve ilçeleriyle birlikte ürünlerinin ülke genelinde tanıtımında bulunmak için yola çıkan "Trabzon Kültür ve Değerlerini Tanıtım Tırı", Beypazarı'na geldi.

Tır sorumlusu Kutluhan Aksoy, tanıtım tırının 8 yıldır Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki il ve ilçelerde tanıtımda bulunduğunu ve tanıtımlarını sürdüreceğini söyledi.

Bu anlamda, başkentin tarihi ve turistik ilçesine gelen tanıtım tırının, Hafta sonuna kadar Beypazarı ilçesinde tanıtımda bulunacağını belirten Aksoy, "Gerçekten çok faydalı olduğunu gördük. Tanıtım tırımızda, Trabzon yöremize ait ne ararsanız var. Bu tanıtımlarımıza devam edeceğiz." dedi.

İlçenin Kurtuluş Mahallesi Osman Gazi Sokakta yerini alan Trabzon tanıtım tırını gezen Yusuf Bilgin, Trabzon'un tırla Beypazarı'na taşındığını ifade etti.

Kendisinin Trabzon’a gitmediğini, ancak tanıtım Tırı sayesinde Trabzon’a gitmiş kadar sevindiğini belirten Bilgin, “Gönlümcede, Trabzon’a gitmesek te, Trabzon ayağımıza gelmiş ve alışverişimizi yaptık. Tanıtım tırında Terayağ, Akçaabat beyaz peyniri, Akcaabat sepet peyniri, Trabzon taze kaşar, Trabzon hurması, Trabzon telli peyniri, Ceçil Peyniri ve diğerleri muhteşemdi. Bayağı Peynir aldı” dedi.

Tırda, Trabzon'un tarihi mekânları ve yaylaları ile yöresel ürünleri ilçe ilçe tanıtılıyor.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Trabzon'u, tanıtmak, için, yola, çıkan, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı