İlçe Tarım Orman müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 11:48
 
İlçe Tarım Orman müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.
-Beypazarı Tarım Orman müdürlüğü ilçede gıda denetimlerini Ramazan ayı dolayısıyla sıklaştırdığını bildirdi.
SAĞLIK Haberi
İlçe Tarım Orman müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Tarım Orman müdürlüğü ilçede gıda denetimlerini Ramazan ayı dolayısıyla sıklaştırdığını bildirdi.

İlçe Tarım Orman müdürü Esin Korkmaz, bu günde ekipleri ilçe genelinde, fırınlarda, marketlerde, gıda işi ile iştigal eden işletmelere yönelik denetimlerde bulunduklarını söyledi.

Kendisinin de bir ekiple denetimlerde bulunduğuna değinen İlçe Tarım Orman Müdürü Korkmaz, “İlçe Tarım Orman müdürlüğü olarak denetimlere ağırlık verdik. Gıda işletmeleri başta olmak üzere, unlu mamul üretiminde bulunan Fırınlar, pastaneler ve marketlerde denetimde bulunuyoruz. ”dedi.

Ramazan ayı boyunca denetimleri artırarak sürdüreceklerine değinen İle Tarım Orman müdürü Korkmaz, şunları kaydetti:

“Sağlık önemeli, temizlik çok daha önemli. Bunun içinde özverili bir şekilde denetimlerde bulunuyoruz. Gıda maddesi, ekmek, pide, simit aldığımız yerlerin çok temiz olması gerekir. Gıda kolilerinin içindeki ürünlerin son kullanma tarihlerine çok dikkat ediyoruz. Üretim yapılan alanın ve çevresinin, tezgâhların, hamur teknelerinin temizliğine ve raflardaki ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ederek önem veriyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, Tarım, Orman, müdürlüğü, denetimlerini, sıklaştırdı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı