Sarıyar beldesinin ilk kurucu belediye başkanı 97 Yaşında hayatını kaybetti.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
24 Nisan 2021 - Cumartesi 08:48 Bu haber 1046 kez okundu
 
Sarıyar beldesinin ilk kurucu belediye başkanı 97 Yaşında hayatını kaybetti.
Nallıhan İlçesinin Sarıyar beldesi ilk belediye başkanı ve kurucu Belediye başkanı olan Mustafa Demir(97) yaşında hayatını kaybetti.
GENEL Haberi
Sarıyar beldesinin ilk  kurucu belediye başkanı 97 Yaşında hayatını kaybetti.

NALLIHAN (YT)- Nallıhan İlçesinin Sarıyar beldesi ilk belediye başkanı ve kurucu Belediye başkanı olan Mustafa Demir(97) yaşında hayatını kaybetti.

Sarıyar beldesinin o dönemlerde yani 1973 yılında Kurucu Belediye başkanı olan ve halkın gönlünde taht kuran, beldenin sevilen sayılan (çepel Reis) Mustafa Demir, belde halkının aydınlanma mücadelesi önderlerinden olan, beldeye çok sayıda hizmeti kazandırdığı belirtilen Mustafa Demir(97),yaşında hayatını kaybetti.

1973-1984 yılları arasından iki dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan Mustafa Demir, için eski belediye başkanlarından Halil Ünsal, Sarıyar olarak gerçek bir değeri kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

Namı değer Çepel Reis’i Mustafa Demir’i kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını belirten Halil Ünsal, “Sayın başkanın beldemize çok çok hizmetleri olmuş. O dönemler gerçekten güzel hizmetler getirmiş. Beldede Ortaokul, akabinde Lise açılmasını sağlamış ve beldemize kazandırdığı yatırımlarla hafızalarımızda her zaman yeri olacak. Allah rahmet eylesin” dedi.

Mustafa Demir (Çepel Reis) bugün Ankara’dan Sarıyar mahallesine getirilecek olup, Sosyal mesafe kuralları içinde, İkindi Nazının akabinde Merkez cami avlusunda kılınacak Cenaze namazı sonrasında mahalle mezarlığına define dilecek

 

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Sarıyar, beldesinin, ilk, , kurucu, belediye, başkanı, 97, Yaşında, hayatını, kaybetti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı