Kaymakamdan Yeni Tip koronavirüs(Kovid-19) vaka uyarısı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 14:39 Bu haber 2242 kez okundu
 
Kaymakamdan Yeni Tip koronavirüs(Kovid-19) vaka uyarısı:
-Beypazarı Kaymakamı Bilal Bozdemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası dolayısıyla, ilçe halkına uyarıda bulundu.
YAŞAM Haberi
 Kaymakamdan Yeni Tip koronavirüs(Kovid-19) vaka uyarısı:

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Kaymakamı Bilal Bozdemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası dolayısıyla, ilçe halkına uyarıda bulundu.

Beypazarı Kaymakamı Bozdemir, ilçede Kovid salgını vakasını aile içi ziyaretlerden ve oturmalardan kaynaklandığını söyledi.

Daha öncesi de ziyaretlerin ve aile içi oturmaların yapılmaması gerektiğini belirten kaymakam Bozdemir, "Hastalık yada vakalarda ilçede bariz bir atış yok. Bu yek demek salgın yok demek anlamına gelmesin. Vatandaş, normalleşme sürecini başka türlü anladı gibi sanki, ama halen ilçede hastalığın yayılmasını aile içi, hısım akraba oturmalarından kaynaklandığını belirledik. Hastalık bundan dolayı yayılma riskinde” dedi.

İlçe halkının ziyaretlere, aile içi ebeveyn ziyaretlerine mutlaka son vermelerini isteyen Kaymakam Bozdemir, şunları kaydetti:

“Bulaş, bu ziyaretlerde daha hızlı gerçekleşiyor. Aşılar yeni yeni etkin olmaya başladı. Özellikle büyüklerimiz, yaşlılarımızın kontrolsüz temasları ve bunun sonucunda hasta olanları görüyoruz. Biz elimizden geleni yapıyoruz ama vatandaşlarımızdan da yine biraz daha sabır, daha fazla tedbir, daha az hareket istiyoruz."

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: , Kaymakamdan, Yeni, Tip, koronavirüs(Kovid-19), vaka, uyarısı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı