İlçede Deprem testlerini geçemeyen okul ve Yurt binalarının yıkımına başlandı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 15:03 Bu haber 1917 kez okundu
 
İlçede Deprem testlerini geçemeyen okul ve Yurt binalarının yıkımına başlandı:
-Beypazarı ilçesinde, Mili Eğitim bakanlığı tarafından yapılan Deprem dayanıklılık testi sonrasında çürük olan okul ve yurt binalarının yıkımına başlandı.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
İlçede Deprem testlerini geçemeyen okul ve Yurt binalarının yıkımına başlandı:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı ilçesinde, Mili Eğitim bakanlığı tarafından yapılan Deprem dayanıklılık testi sonrasında çürük olan okul ve yurt binalarının yıkımına başlandı.

İlçe Kaymakamlığı, ilçe genelinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan denetim testlerinde ve alınan (karot) numunelerinde sağlam olmadıkları anlaşılan okul binaları ile Yurt binasının yıkımlarına başlandığını bildirdi.

İlçe kaymakamı Bilal Bozdemir, yaptığı açıklamasında, ilçede bir öğrenci yurdu ve 3 cü okul olmak üzere 4 binanın yıkılacağını, bir okulun şimdiye kadar yıkım kararı gereği yıkıldığını, bir okulda da yıkım çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Deprem dayanıklılık testi yapılan 3 okul ve 4 katlı yurt binasında yıkım çalışmalarının başlatıldığını belirten Kaymakam Bozdemir, “ bu okullarımız, Eski Kız Meslek Lisesi binası, Ticaret Lisesi Binası, Cumhuriyet İlkokulu binası ve Beypazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci yurdu olarak, yıkım kararı çıktı. İki okulda yıkım çalışmaları sürüyor, hatta birisi tamamen yıkıldı ve yeri temizlendi. ” dedi.

Kaymakam Bozdemir, bu okul binalarının yıkım kararı verilmesi dolayısıyla, ilçede halen okul bina sayısının yeterli konumda bulunduğunu ve bina konusunda her hangi bir sıkıntılarının bulunmadığını kaydetti.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: İlçede, Deprem, testlerini, geçemeyen, okul, ve, Yurt, binalarının, yıkımına, başlandı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı