Down sendromlular Basketbol Milli Takımı: 38-Beypazarı Protokol takımı: 32
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
07 Aralık 2023 - Perşembe 13:54
 
Down sendromlular Basketbol Milli Takımı: 38-Beypazarı Protokol takımı: 32
3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında, Down sendromlular Basketbol Milli Takımı Beypazarı İlçesinde gösteri maçı oynadı.
SPOR Haberi
Down sendromlular Basketbol Milli Takımı: 38-Beypazarı Protokol takımı: 32

 

BEYPAZARI (YT)- 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında, Down sendromlular Basketbol Milli Takımı Beypazarı İlçesinde gösteri maçı oynadı.

İlçe Gençlik spor müdürlüğünün hazırladığı program çerçevesinde Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Down sendromlular Basketbol takımı Beypazarı İlçesine geldi.

İlçe gençlik merkezinde oynanan gösteri maçına, çocukların aileleri, yakınları Ankara gençlik spor il müdürü Mustafa Çelik, Kaymakam Vedat Yılmaz, belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Ahmet Ermrecan, gençlik Spor ilçe Müdürü Ahmet Lal,İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Uslu, İlçe Sağlık müdürü Dr. Kerem Zeki Fikret ile birlikte daire amirleri katıldı.

Down sendromlular Basketbol Milli Takımı’nın karşısına, gösteri maçı olduğu için Kaymakam, belediye başkanı, Emniyet Müdürü gibi daire amirlerinden takım oluştu.

Başlama düdüğü ve topun atılmasının akabinde Down sendromlular Basketbol Milli Takımı oyuncuları oyuna çok iyi başladılar ve hemen de sayı almayı başardılar.

Maçın başından sonuna kadar maç, Down sendromlular Basketbol Milli Takımı’nın üstünlüğü ile sürerken, maçta galip gelen takım tabiki, Down sendromlular Basketbol Milli Takımı oldu. Maç skoru 38-32 sana erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Down, sendromlular, Basketbol, Milli, Takımı:, 38-Beypazarı, Protokol, takımı:, 32,
Yorumlar
Haber Yazılımı