Ankara Kulübü Derneği Seğmen eğitimlerine başladı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
04 Aralık 2023 - Pazartesi 08:52
 
Ankara Kulübü Derneği Seğmen eğitimlerine başladı.
Başkentin Beypazarı İlçesinde kurulumu tamamlanan Ankara Kulübü şubesinin ardından İlçede Dernek seğmen eğitimlerine başladı.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Ankara Kulübü Derneği Seğmen eğitimlerine başladı.

BEYPAZARI (YT)- Başkentin Beypazarı İlçesinde kurulumu tamamlanan Ankara Kulübü şubesinin ardından İlçede Dernek seğmen eğitimlerine başladı.

Ankara Kulübü Derneği Beypazarı şubesi ilçede çalışmalara başlayarak, geleceğin seğmenlerini de yetiştiriyor.

Belediyenin yer göstermesi dolayısıyla güzel mekânlarda Hafta sonları Cumartesi ve Pazar günü olmak kaydıyla halk oyunları eğitim çalışmasını da sürdürüyor.

Derneği Beypazarı şubesi başkanı Muammer Akkaplan, Seğmenlik geleneğinin oğuz töresi ve oğuzlardan bu güne kadar gelen bir gelenek olduğunu söyledi.

Seğmenlik geleneği Beypazarı’nda biraz unutulduğu belirten Akkaplan, “Sağ olsun Belediye başkanı Tuncer Kaplan beyin bizi teşviki ve yer göstermesiyle birlikte Beypazarı’nda tekrardan seğmenlik geleneğine adım atmış bulunduk. Bize burada şube açma ve seğmen yetiştirme görevi verdiler. Elbiselerimi belediye başkanı temin etti. Beypazarı’nda unutulmuş olan geleneğimizi elimizden geldiğince gençlerimize hatırlatmaya, öğretmeye onları bu yolda yetiştirmeye gayret ediyoruz.” dedi.

Küçük seğmen Hüseyin Bozkurt şunları söyledi:

“Seğmenlik öğreniyoruz. Hocamıza çok teşekkür ederim. Onun sayesinde seğmenliği ve oyunları öğreniyoruz ve çok güzel oyunlar öğretiyor bize.”

Yine genç bir yetenek, genç bir seğmen olan Alptuğ Sümer’de şunları söyledi:

“Biz burada hocamız sayesinde Seğmenliği öğreniyoruz. Geçmişten gelen kültürümüzü öğreniyoruz. Şu ana kadar 9 oyun oynamayı öğrendik bunu daha da geliştireceğiz. Hocamızdan Allah razı olsun.”

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Kulübü, Derneği, Seğmen, eğitimlerine, başladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı