Beypazarı Maden Suyu işletmesi yönetim kurulu başkanı Niyazi Ercan: “bu yeni yılda da sağlık birinci önceliğimiz olacak”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
15 Mart 2021 - Pazartesi 18:03 Bu haber 8246 kez okundu
 
Beypazarı Maden Suyu işletmesi yönetim kurulu başkanı Niyazi Ercan: “bu yeni yılda da sağlık birinci önceliğimiz olacak”
-Beypazarı Maden suyu yönetim kurulu başkanı Niyazi Ercan, Küresel gelişmelerin ve pandeminin de etkisiyle zorlu bir yıl olan 2020’yi geride bırakırken, 2021’in her şeyden önce sağlıklı bir yıl olması dileğinde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Beypazarı Maden Suyu işletmesi yönetim kurulu başkanı Niyazi Ercan: “bu yeni yılda da sağlık birinci önceliğimiz olacak”

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Maden suyu yönetim kurulu başkanı Niyazi Ercan, Küresel gelişmelerin ve pandeminin de etkisiyle zorlu bir yıl olan 2020’yi geride bırakırken, 2021’in her şeyden önce sağlıklı bir yıl olması dileğinde bulundu.

Bu nedenle Beypazarı Maden Suyu ve yönetim kurulu başkanı Niyazi Ercan, öncelikli olarak maden suyunun faydalarını ve insan sağlığı için önemini anlatmaya, toplumu bu konuda bilinçlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Toplumda maden suyu kullanım alışkanlıkları geliştikçe, ülkemizde maden suyu tüketimi Avrupa oranlarına ulaşacağına değinen Ercan, şunları kaydetti:

“ Şu an Almanya’da bir kişi yılda 85 Litre, İspanya’da 77 Litre, Belçıka’da 90 litre civarında maden suyu tüketirken, bu rakam Türkiye’de 12 litre civarında kalmaktadır. Türkiye’de 2010 yılında 1 kişi yılda 6,4 litre maden suyu tüketirken bu oran 2020 yılında 13 Litreye çıkmıştır.”

Maden Suyu tüketiminin, Türkiye’de kişi başına tüketim oranının dünya ve Avrupa ortalamasının çok gerisinde kaldığını kaydeden Ercan, “Bu oran kendi içinde iki katına çıkmıştır. Bu anlamda toplumsal bilincin artmasıyla bu rakamlar çok daha yüksek seviyelere ulaşacağı düşüncesindeyiz” ifadesinde bulundu.

2021 Yılında da öncelileri arasında olan, yatırımların hız kesmeden devam ettireceklerini anlatan Ercan, şunları söyledi:

“Yeni yıl yani 2021’de, ekonomik ve sektörel ana göstergeleri okuyarak geleceğe dönük stratejik adımlar atmayı planlıyoruz. 2021 yılında Beypazarı maden suyu olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Maden suyumuzu tüm Türkiye’ye ve Türk insanının bulunduğu tüm ülkelere ulaştırmak için makine parkurumuza yenilerini ekliyoruz. Bu aydan sonra Nisan ayı içinde devreye alacağımız yeni üretim hattımızla kapasitemizi artırıp, tüketicilerin taleplerini karşılayacağız. En büyük hedefimiz ise daha çok ülkede, fazla Pazar payına sahip olarak Türk Maden suyuna herkesin ulaşmasını sağlamaktır. Önümüzdeki dönemlerde de, Türkiye’nin lider maden suyu firması olmanın misyonun gerektirdiği şekilde, teknoloji odağımız doğrultusunda, stratejik hedeflerden sapmadan ülkemiz için değer ve istihdam oluşturmak için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bunu yaparken de çevreye, topluma ve geleceğe olan sorumluluğumuzu her zaman birinci palanda tutacağız.”

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, Maden, Suyu, işletmesi, yönetim, kurulu, başkanı, Niyazi, Ercan:, “bu, yeni, yılda, da, sağlık, birinci, önceliğimiz, olacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı