Beypazarı İlçesinde, Pazarda Kadınlara ‘KADES” anlatıldı hatta Uygulama Akıllı telefonlarına kuruldu.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
04 Ekim 2023 - Çarşamba 12:15
 
Beypazarı İlçesinde, Pazarda Kadınlara ‘KADES” anlatıldı hatta Uygulama Akıllı telefonlarına kuruldu.
-Beypazarı İlçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Beypazarı İlçe Müdürlüğü ekipleriyle birlikte pazarda kadınlara “KADES” anlatılırken Uygulama bazı kadınların akıllı telefonlarına ekipler tarafından indirildi.
YAŞAM Haberi
Beypazarı İlçesinde, Pazarda Kadınlara ‘KADES” anlatıldı hatta Uygulama Akıllı telefonlarına kuruldu.

BEYPAZARI (YTY)- Beypazarı İlçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Beypazarı İlçe Müdürlüğü ekipleriyle birlikte pazarda kadınlara “KADES” anlatılırken Uygulama bazı kadınların akıllı telefonlarına ekipler tarafından indirildi.

İlçenin halk pazarında, Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü ekibiyle  birlikte pazarda kadınlara “KADES” anlatılırken, uygulama da bazı kadınların akıllı telefonlarını kurulurken, broşürlerle de kadınlar bilgilendirilmeye çalışıldı.

Kadın Acil Destek uygulaması Polis ekipleri ve Aile ve Sosyal Hizmetler ilçe müdürlüğü ekipleri tarafından bilgilendirilirken, “KADAS’in kadınlar için çok önemli bir uygulama olduğu ve kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz olsun engellemek üzere, ihtiyacı olduğu anda “KADES” ile tek tuşla acil çağrı merkezinin haberdar edildiği anlatılmaya çalışıldı.

Kadınların KADES’e nasıl kayıt olacağı ve istenen bilgilerin doğru girilmesi sonrasında, telefona gelecek SMS doğrulama kodu ile uygulamanın aktif hale geldiği ve ekipler tarafından bazı kadınların Akılı telefonlarına uygulama indirilerek aktif hale getirildi.

Kadınlardan Hatice Y, Hanım, uygulamanın kendileri açışından şiddete ve maruz kaldıklarında çok önemli bir program olduğunu ve telefonlarına uygulamayı indirilerek kurdurduklarını söylerken ekiplere de canı gönülden, kendilerini böylesi bir konuda bilgilendirdikleri için teşekkürlerini sundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.bha.net.tr/ankara/pazarda-kadinlara-kades-anlatildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beypazarı, İlçesinde,, Pazarda, Kadınlara, ‘KADES”, anlatıldı, hatta, Uygulama, Akıllı, telefonlarına, kuruldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı