Belediyeden vatandaşa ilahi ziyafeti sunuluyor.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 09:35 Bu haber 472 kez okundu
 
Belediyeden vatandaşa ilahi ziyafeti sunuluyor.
-Beypazarı Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ramazan ayında başlatılan ses sistemi ile donatılmış otobüs üzerinden canlı müzik eşliğinde ilahi dinletisi geleneği bu yıl da sürdürülüyor.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Belediyeden vatandaşa ilahi  ziyafeti sunuluyor.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ramazan ayında başlatılan ses sistemi ile donatılmış otobüs üzerinden canlı müzik eşliğinde ilahi dinletisi geleneği bu yıl da sürdürülüyor.

Cuma, cumartesi ve Pazar akşamları iftar sonrasında başlatılan program yaklaşık 2 saat sürüyor. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşlar için iftar sonrası mahalle mahalle gezen belediye ses otobüsü tasavvuf dinletisini canlı olarak mahalle sakinlerine ulaştırıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, bu projeyi geçen sene başlattıklarını belirterek, koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara bir nebze de olsun hoşça vakit geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Korona tedbir ve önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik haftada 3 gün olmak üzere sosyal aktivitelerde bulunduklarına değinen Kaplan, şunları kaydetti:

“İnsanların bu konudaki özlemlerini biraz olsun değişik ortamlar vesilesiyle yaşamasına katkıda bulunuyoruz. Farklı bir aktivite. Güzelde karşılığı oluyor. Geçen yılda aynı şekilde devem ettirmiştik. Bu senede bu şekilde devam ettiriyoruz. Akşamları olmak üzere iftar sonrası ses otobüsümüz mahallelerimizi gezerek canlı tasavvuf müziği ziyafetini vatandaşlarımıza ulaştırıyor. Hedefimiz, Ramazan ayını bir nebze de olsa vatandaşlarımız için daha hoşça geçirmelerini sağlamaktır. İnşallah en kısa zamanda bu süreci başarıyla atlatıp güzel günlere birlikte erişeceğiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, vatandaşa, ilahi, , ziyafeti, sunuluyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı