Başkentin tarihi ilçesi Beypazarı'nda 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Eylül 2022 - Pazartesi 12:24
 
Başkentin tarihi ilçesi Beypazarı'nda 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı:
-19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Başkentin tarihi ilçesi Beypazarı 15 Temmuz demokrasi meydanında bulunan Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.
GÜNCEL Haberi
Başkentin tarihi ilçesi Beypazarı'nda 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı:

BEYPAZARI (YT) –19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Başkentin tarihi ilçesi Beypazarı 15 Temmuz demokrasi meydanında bulunan Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

Törene, Beypazarı Kaymakamı Oktay Erdoğan, Beypazarı Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Metin Demirci, Jandarma Komutanı Yzb. Haluk Muharrem Uzun, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, sivil toplum örgütü temsilcileri ve bazı kurum amirleri ile Gaziler katıldı.

19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla, anıta Kaymakamlık, Belediye başkanlığı ve Gaziler Derneğinin çelenklerin sunulmasının ardından, İstiklal Marşı okundu.

Ardından Beypazarı Muharip Gaziler Derneği ziyaret edildi.

Dernek merkezinde, Muharip gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, Gaziler Günü'nün tüm gazilerin, en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bütünleştiği bir gün olduğunu aktardı:

Dernek merkezinde Gazilerin, şanlı Türk tarihinin ebedi kahramanları olduğunu ifade eden Yalçınkaya, "Dün olduğu gibi bugün de aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne, ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız" dedi.

Yapılan törenin ardından Kaymakam Oktay Erdoğan, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Büyükbaş, Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ettiler ve tüm gazilerin Geziler gününü kutladı.

Dernek başkanı Ali Yalçınkaya, kendilerine ziyarette bulunan kaymakam ve beraberindekileri kapıda karşıladı ve gaziler olarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

93 Yaşındaki Kore Gazisi ’de törenlere katıldı:

93 Yaşındaki Kore Gazisi Hulusi Gönenç, şimdilik sağlığının iyi olduğunu ve dimdik ayakta durduğunu söyledi.

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Başkentin, tarihi, ilçesi, Beypazarı'nda, 19, Eylül, Gaziler, Günü, törenle, kutlandı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı