Beypazarı Belediyesi bünyesinde “BEYKURT” Ekibi kuruldu:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
16 Eylül 2022 - Cuma 14:54
 
Beypazarı Belediyesi bünyesinde “BEYKURT” Ekibi kuruldu:
-Beypazarı İlçesinde Belediye tarafından “BEYKURT” kurtarma ekibi kurulduğu bildirildi.
YAŞAM Haberi
Beypazarı Belediyesi bünyesinde “BEYKURT” Ekibi kuruldu:

BEYPAZARI  (YT)-  Beypazarı İlçesinde Belediye tarafından “BEYKURT” kurtarma ekibi kurulduğu bildirildi.

Belediye tarafından başlatılan çalışma ile belediye bünyesinde yerel anlamda görev alacak BEYKURT, ekibinin oluşturulduğu ve olası herhangi bir durumda, görev yapacağı kaydedildi.

Kurulan BEYKUT” Ekibine AFAD tarafından kurtarma, ilk yardım ve diğer konularda eğitimlerin verilmeye başladığı ve sabahtan Halk evinde İlkyardım ve kurtarma, afet anında nerelerde saklanabiliriz ve ne yapılması gerekir gibi konular üzerine;

Ankara Valiliği, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, Beypazarı belediyesi tarafından tamamen gönüllülük esasına dayalı oluşturulan ve 24 Kişiden oluşan ekibe bu gün eğitimler verilmeye başlandı.

Eğitim şube müdürü Ekrem Boynuuzun, başkanlığındaki Alper Demir, Türkmen Öztürk ve Ayhan Yılmaz’dan oluşan Eğitim ekibi, eğitimlere başladı.

Sabahtan Halk evinde ilk yardım, Kurtarma, olası bir afet anında, yada Deprem anında neler yapılası, nelere dikkat edilmesi gibi konular üzerine eğitimler evrilirken, öğlenden sonrasında da Doğan Gürbüztürk parkında, AFAD çadırı kurulumu eğitimi verildi. Eğitimlerin sürdürüleceği kaydedildi.

AFAD Şube müdürü Ekrem Boynuuzun, eğitimler konusunda şunları kaydetti:

“Belediye tarafından eğitim vermek üzere davet edildik. Teknik ekip olarak eğitimler vermek üzere. Teknik ve kurtarma ve çadır kurma eğitimleri verdik. Afet öncesi, afet sonrası gereken uygulamaları anlattık. Şuanda ekip, çadır kurma eğitimlerini alıyor.”

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, Belediyesi, bünyesinde, “BEYKURT”, Ekibi, kuruldu:,
Yorumlar
Haber Yazılımı