Başkentin Beypazarı İlçesinde Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı ve Polis haftası törenle kutlandı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 10:01 Bu haber 1410 kez okundu
 
Başkentin Beypazarı İlçesinde Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı ve Polis haftası törenle kutlandı.
-Başkentin Beypazarı İlçesinde Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı ve 10 Nisan Polis haftası dolayısıyla Anıta çelen konulurken, şehitlikte Kuran tilavet edildi.
GENEL Haberi
Başkentin Beypazarı İlçesinde Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı ve Polis haftası törenle kutlandı.

BEYPAZARI (YT)- Başkentin Beypazarı İlçesinde Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı ve Polis haftası dolayısıyla Anıta çelen konulurken, şehitlikte Kuran tilavet edildi.

Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı ve 10 Nisan Polis haftası kutlamalar kapsamında, Beypazarı 2. Sınıf Emniyet müdürü Hasan Ünlü, Jandarma KOmutanı yüzbaşı Haluk Muharrem Uzun ve beraberindekilerle birlikte Hanlarönü (15 Temmuz Demokrasi) meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda ve İstiklal marşı eşliğinde göndere bayrağımız çekildi..

Çelenk Koyma töreninin ardından Şehitlik Ziyareti yapıldı:

Emniyet Müdürü Hasan Ünlü ve Beraberindekiler Şehitlik ziyaretinde bulunurken, şehitlik ziyaretine Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Şehit aileleri ve Polis ekipleri katıldı.

Din görevlileri tarafından Şehitlikte Kurna Tilavet edildi.

İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından şehitlikte Yasin-i şerif ve Kurna tilavetinde bulunularak şehitler için dualar yapıldı.

Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Haluk Muharrem Uzun, şehit ailelerine tekrardan baş sağlığı dileyerek, acılarını paylaştıklarını bildirdi.

Yeni Emniyet müdürlüğünde şehit aileleri kabulü:

Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Türk Polis teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis haftası dolayısıyla, Emniyet müdürlüğünde tebrikleri kabul ederken, şehit ailelerini de burada ağırladı.

Yeni Emniyet Müdürlüğü binasının konferans salonuna 23 Yaşında şehit düşen Özel hareket Polisi Mahmut Bilgin’in adı verildi.

Şehit Mahmut Bilgin’in annesi Günnur Hanım, salon girişinde oğlunun adını gördüğünde duygulandı ve “Allah herkesten razı olsun. Oğlumun, Mahmut’umun ismi burada yaşatılacak. Çok sevindim ve duygulandım” dedi.

Şehit anası Günnur Hanım, kendilerini Emniyet müdürlüğünde ağırlayan Emniyet teşkilatına teşekkürlerini sunarken, “Türk polis teşkilatının kuruluş yıldönümünü ve Polis haftalarını kutluyorum” ifadesinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkentin, Beypazarı, İlçesinde, Türk, Polis, teşkilatının, kuruluşunun, 176., Yılı, ve, Polis, haftası, törenle, kutlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı