Coğrafi Patentli Beypazarı Kuru’su zamlandı
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
17 Ocak 2015 - Cumartesi 16:24 Bu haber 6199 kez okundu
 
Coğrafi Patentli Beypazarı Kuru’su zamlandı
Türkiye’de sadece Beypazarı ilçesinde imal edilen, ana maddesi un, yağ ve süt olan “Kuru,” Türk patent Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında patent almıştı.
EKONOMİ Haberi
Coğrafi Patentli Beypazarı Kuru’su zamlandı

BEYPAZARI  (BBB)-Türkiye’de sadece Beypazarı ilçesinde imal edilen, ana maddesi un, yağ ve süt olan “Kuru,” Türk patent Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında patent almıştı.

Beypazarı ilçesinde imal edilen ve insanları vazgeçemeyeceği lezzette ve tatta olan Beypazarı Kurusu’nun TPE tarafından Patent verilmesi sonrasında, Beypazarı Ticaret Odası Başkanı Necdet Çalışkan, Kuru’ya patent alınması yönündeki girişimleri Ticaret odası olarak yaptıklarını ve akabinde Kuru’nun tescillendiğini söyledi.

Tescilli Beypazarı Kuru’su zamlandı:

Geçtiğimiz günlerde kuru fırın işletmecileri ile Bir araya gelen Belediye başkanı, yapılan değerlendirmelerin ardından Kuru’nun kg na 2 TL zam öngörüldü.

Tüketiciler, daha öncesinde 7 TL den aldığı kuru’yu şimdi 2 TL daha zamlı 9 TL den aldığını ve yapılan zammın fazla olduğunu ileri sürdüler.

Beypazarı İlçesinde imal edilen ve birçok bölgeye gönderilen Kuru’2 TL lik zamla perakende olarak 1 kg' mı 9 TL den satışa sunuluyor.

Kuru imalatçısı Adil Değirmencioğlu, Kuru'ya yapılan zammın yerinde bir zam olduğunu ve Kuru yıllardır aynı fiyata satıldığını söyledi.

Kuru yapımının ve imalatının oldukça zor olduğuna değinen Değirmencioğlu, "çıtır çıtır yerken, çok kolay pişerek önümüze geldiğini sandığımız kuru, çeşitli aşamalardan geçmesinin ardından ve iki sefer fırında pişirilerek kuru şeklini almaktadır"dedi.


 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı