-Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş: ”İPARD başvuruları başladı”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
15 Ocak 2015 - Perşembe 00:00 Bu haber 41 kez okundu
 
-Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş: ”İPARD başvuruları başladı”
Beypazarı Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş, BBB muhabirine yaptığı açıklamada, İPARD başvurularının bu günden itibaren başladığını söyledi.
- Haberi
-Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş: ”İPARD başvuruları başladı”

BEYPAZARI (BBB)- Beypazarı ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş, İPARD başvurularının başladığını açıkladı.Beypazarı Ziraat Odası başkanı Mustafa Ateş, BBB muhabirine yaptığı açıklamada, İPARD başvurularının bu günden itibaren başladığını söyledi.
Geçtiğimiz aylarda Beypazarı ilçesinde çiftçilere bu konuda ve proje hazırlama konusunda seminer verildiğini belirten Ziraat Odası başkanı Ateş, “ Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından başvurular 12.01.2015 tarihi itibariyle başlamış olup 10.02.2015 tarihinde sona erecektir.Böylesi proje hazırlayanların ve desteklerden faydalanacak çiftçilerin belirtilen süreleri geçmeden ellerindeki proje dosyalarını ilgili kuruma teslim etmelerini istiyoruz” dedi.
Bölgemizde meyve sebze işlemesi Pazarlanması, Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, Kırsal Turizm gibi konularda, proje hazırlığında bulunan çiftçilerin olduğunu vurgulayan Ateş, “ Ziraat Odası Olarak bizde çiftçilerimize yönelik birçok konuda bilgilendirdiğimiz gibi bu konuda da bilgiler veriyoruz. Özellikle ilçemiz sebze yetiştiriciliği açısından önem arz ederken, Kırsal turizm de çok önemli bir konu. Bu konudaki gelişmeler, İPARD destekleriyle ivme kazanacaktır” diye konuştu.
İlçe Ziraat Odası Başkanlığı olarak tarım ürünlerinin ve sebzelerinin pazarlanması yönünde bir çok girişimde bulunduklarını ifade eden Ateş, şunları kaydetti:
"Beypazarı tahıl ve sebze ambarı olarak bilinmektedir. Çiftçimiz ürünlerini yetiştirdiğinde Pazar arayışlarını sürdürmektedir. Bizde bu konuda çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçerek, ürünlerin ve sebzelerin pazarlanması, Pazar arayışlarını sürdürmekteyiz.Proje bazında bu ürünlerin pazarlanması daha iyi olacağını düşünüyoruz. Hiçbir çiftçimizin ürününün elinde kalmasını istemiyoruz ve değerinden pazara sunulmasını istiyoruz.”
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı