Ankara Büyükşehirden Köylere Yangın söndürme amaçlı su tankı hediye:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
09 Mayıs 2021 - Pazar 13:38 Bu haber 993 kez okundu
 
Ankara Büyükşehirden Köylere Yangın söndürme amaçlı su tankı hediye:
-Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı, Beypazarı’nın köylerine, olası bir yangın durumlarında, yangın söndürme amaçlı 3 tonluk su tankı hediye etti.
YAŞAM Haberi
Ankara Büyükşehirden Köylere Yangın söndürme amaçlı su tankı hediye:

BEYPAZARI (YT)-Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı, Beypazarı’nın köylerine, olası bir yangın durumlarında kullanılmak üzere, yangın söndürme amaçlı 3 tonluk su tankı hediye etti.

İlk su tankı Beypazarı’nın Kayabükü mahallesine getirilerek mahalle muhtarlığına teslime edildi.

Mahalle muhtarı Muammer Köksal, kendilerine yangında öncü olarak kullanılabilecek 3 tonluk su takı hediye eden Ankara Büyükşehir belediye başkanlığına teşekkür etti.

Mahalle sakini, İbrahim Köksal’da, mahallelerine teslim edilen ve Traktör kuyruk miline bağlı olarak çalışan, ayrıca yangın vanalarına da bağlanan bilme olanağı bulunan Su takını, yangınlarda İtfaiye ekiplerinin yangın mahalline gelene kadar kullanılabileceklerini söyledi.

Mahalle sakini eski köy bekçisi İbrahim Köksal, şunları kaydetti:

“Tanker tamamen traktör kuyruk miline bağlanarak çalışıyor. Su tankı işe yarar. Yangında öncü olarak kullanılabilir ve olası yangınlarda, itfaiye ekipleri gelene kadar su tankını kullanabiliriz. Su çekme özelliği, şebekeye bağlanma özelliği ve basıncıyla önemli bir görevi yapacak.”

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Ankara, Büyükşehirden, Köylere, Yangın, söndürme, amaçlı, su, tankı, hediye:,
Yorumlar
Haber Yazılımı