Adularya Maden işçileri Açlık Grevinde:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
04 Eylül 2023 - Pazartesi 11:21
 
Adularya Maden işçileri Açlık Grevinde:
-Beypazarı İlçesinden gelip giderek çalışma yaptıkları maden İşletmesinden alacaklarını alamayan madenciler, yer altında açlık grevinde:
YAŞAM Haberi
Adularya Maden işçileri Açlık Grevinde:

MADENCİLER EYLEMDE:

 

Beypazarı (BHA)- Beypazarı İlçesinden gelip giderek çalışma yaptıkları maden İşletmesinden alacaklarını alamayan madenciler, yer altında açlık grevinde:

Eskişehir İli Mihalıççık İlçesi Koyunağılı köyünde bulunan özel sektöre ait maden ocağında çalışan madenciler, ilgili firmadan alacaklarını düzenli olarak alamadıkları ve son günlerde de nazı madencileri ilgili firma yerüstünden göstermesi karşısında, madenciler iş yerinde eylem kararı almışlardı.

Orta Anadolu Maden işçileri sendikası şube başkanlığı, Konuyu İlgili bakanlığa,  Ankara Bölge Milletvekillerine, Eskişehir Milletvekillerine aktardıklarını ve Konudan Sayın Cumhurbaşkanının da bilgi sahibi olduğu kaydedildi.

Madencilerin, yeraltındaki Açlık grevi eylemi sürüyor.

Yeraltına kapanma eyleminde bulunan madencilerin şimdide, açlık grevi ile eylemlerini sürdürüyorlar. Madenciler,  eylemlerini, yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar çıkana ve paralarının düzenli olarak ödenmesine kadar, gerçek sözlerle ortaya konuluncaya eylemlerinde kararlı olduklarını kaydetti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adularya, Maden, işçileri, Açlık, Grevinde:,
Yorumlar
Haber Yazılımı