MADENCİ EŞLERİ EMNİYETE BAŞVURDU:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
01 Eylül 2023 - Cuma 07:15
 
MADENCİ EŞLERİ EMNİYETE BAŞVURDU:
-Beypazarı İlçesinde ikamet eden maden işçi eşleri, Mihalıççık ilçesinde özel sektöre ait maden ocağında çalışan eşlerinden haber alamayınca, soluğu Beypazarı Emniyet müdürlüğünde aldı.
YAŞAM Haberi
MADENCİ EŞLERİ EMNİYETE BAŞVURDU:

BEYPAZARI  (YT)-Beypazarı İlçesinde ikamet eden maden işçi eşleri, Mihalıççık ilçesinde özel sektöre ait maden ocağında çalışan eşlerinden haber alamayınca, soluğu Beypazarı Emniyet müdürlüğünde aldı.

Özel sektöre ait bir maden Ocağında 4 gün öncesi başlayan eylemler sürerken, maden işçileri, ilgili firmadan alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle, madende eyleme başladılar ve bu günde yeraltına girerek eylemi sürdürmeye başladılar.

Özel sektöre ait maden ocağında çalışan eşlerinden haber alamayan ve Beypazarı ilçesinde ikamet eden madenci eşlerinden 20-25 kişilik grup çocuklarıyla birlikte dün gece Beypazarı Emniyet müdürlüğüne gelerek, eşlerinden haber alamadıklarını bildirdiler.

Sendika şuba başkanlığı devrede:

Emniyet müdürlüğü, madenci eşlerini, müdürlüğün bahçesinde çay ikram ederek onları ağırlarken; Türkiye Maden İşçileri Orta Anadolu şube başkanı Talih Kocabıyık ve Sendika sekreteri Selim Arslan’la birlikte Beypazarı’na gelerek, burada maden işçisi eşleriyle görüştü ve onları ikna ederek evlerine gönderdi.

Konu  sayın Cumhurbaşkanına aktarıldı:

Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu şube başkanı Talih Kocabıyık, konuyu yakından takip ettiklerini ve madencilerin hepsinin iyi olduğunu ve endişelenecek bir durumun olmadığını, konu ile ilgili olarak sendika Genel merkezinin ve şube olarak ta kendilerinin yakından takip ettiklerini ve konu hakkında da sayın Cumhurbaşkanın bilgilendirildiğimi aktardı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MADENCİ, EŞLERİ, EMNİYETE, BAŞVURDU:,
Yorumlar
Haber Yazılımı