Trabzon Eski Valisi Yücel Yavuz Vefat Etti:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
06 Eylül 2023 - Çarşamba 15:02
 
Trabzon Eski Valisi Yücel Yavuz Vefat Etti:
-Trabzon’un eski valisi Yücel Yavuz, 3 aydır Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede yaşam savaşını kaybetti. Vali Yavuz, vefat etti.
YAŞAM Haberi
 Trabzon Eski Valisi Yücel Yavuz Vefat Etti:

BEYPAZARI (YT) -Trabzon’un eski valisi Yücel Yavuz, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Trabzon’da Acı Haber: Eski Vali Yücel Yavuz Vefat Etti

Trabzon’un eski valisi Yücel Yavuz, 3 aydır Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede yaşam savaşını kaybetti. Vali Yavuz, vefat etti.

Yavuz, 2016 yılında valiler kararnamesi ile Gümüşhane Valisi olarak görev yaptıktan sonra Trabzon Valisi olarak atanmış, 2018 yılında yayınlanan Valiler Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği görevine başlaması ardından Trabzon’a veda etmişti.

Yücel Yavuz Kimdir?

Yücel Yavuz,1966 Karabük Safranbolu’da doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı. Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın-Ulus, Tunceli-Ovacık, Kastamonu-Araç, Erzurum-Oltu ve Bursa-Yenişehir ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Kaymakam Adaylığı döneminde bilgi, görgü ve deneyim artırmak ve yabancı dil öğrenmek üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 2000 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında Yüksek Lisans yapmak üzere yine bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesi’nde eğitim aldı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve en son Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta iken 21 Mayıs 2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümüşhane Valiliği’ne atandı. 2016 yılında Trabzon valiliğine atanan, 2018 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atanmış Yücel Yavuz evli ve iki çocuk babasıdır.

Vali Yüzel Yavuz, Safranblu Doğumlu olup, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı  göervinde bulunduğu sıralarda de Beypazarı'na birkaç kez ziyaretlerde bulunmuştu ve birlikte İnözü vadisinde sohbetlerimiz olmuştu. Allah Rahmet eylesin.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Trabzon, Eski, Valisi, Yücel, Yavuz, Vefat, Etti:,
Yorumlar
Haber Yazılımı