Seçmen Listeleri askıya çıktı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
20 Mart 2023 - Pazartesi 11:26
 
Seçmen Listeleri askıya çıktı:
-14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimi dolayısıyla, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.
İLÇELER Haberi
Seçmen Listeleri askıya çıktı:

BEYPAZARI (YT)- 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel seçimi dolayısıyla, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.

Bu gün muhtarlıklarda askıya çıkarılan seçmen listelerine itiraz etmek isteyenler ve deprem bölgesinde olup, adres değişikliği yapmak isteyenler işlemlerini yaptırabilecekler.

Seçmen listeleri ne kadar askıda kalacak:

Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ait askı listeleri 14 gün süreyle askıda kalırken, 2 Nisan'da askıdan indirilecek ve itiraz süreci de sona ermiş olacak.

Deprem Bölgesindekilerin adres Değişikliği:

Deprem bölgesinde yaşayan ve adres değişikliğini henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Hasan Özkan, İlçe Seçim kurlu tarafından kendilerine seçmen listelerinin teslim edildiğini söyledi.

Cumhuriyet Mahalle muhtarı Hasan Özkan, Seçmen kütüklerinde isimlerini bulamayanlar, ya da adres güncellemesinde bulunmak isteyenlere ve Deprem bölgesinde ilçemize gelen vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamaya çalışacaklarını kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçmen, Listeleri, askıya, çıktı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı