“Öncelik Hayatın, öncelik yayanın” “Yayalar Kırmızı Çizgimiz”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
27 Mart 2021 - Cumartesi 13:10 Bu haber 5217 kez okundu
 
“Öncelik Hayatın, öncelik yayanın” “Yayalar Kırmızı Çizgimiz”
-Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı trafik timleri ortaklaşa ilçenin önemli noktalarında stant açarak, yayalara “öncelik hayatın, öncelik yayanın”, “yayalar kırmızı çizgimiz” yazılı olan bilgilendirme broşürleri dağıttı.
YAŞAM Haberi
“Öncelik Hayatın, öncelik yayanın” “Yayalar Kırmızı Çizgimiz”

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı trafik timleri ortaklaşa ilçenin önemli noktalarında stant açarak, yayalara “öncelik hayatın, öncelik yayanın”, “yayalar kırmızıçizgimiz” yazılı olan bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Beypazarı Emniyet Müdürlüğü, Trafik büro Amirliği ekipleri ve Jandarma Komutanlığı Trafik timleri ilçenin önemli noktalarına stantlar açarak, yayları(insanları) bilgilendirmeye çalıştı.

Bu anlamda ekipler sürücülere, görevli kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak işaretleri ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş-çıkışları ile yaya ve ya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamasını; yaya ve okul geçitlerinde geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermelerini istedi.

Polis ekipleri ve jandarma ekipleri, ilçenin Demirciler caddesi girişine kurdukları stantta vatandaşlara broşürler dağıtırken, bazı ekipler de çarşı içinde esnaflara broşür dağıttı.

Ayrıca, Emniyet müdürlüğü bu konuda duarlılık oluşturmak üzere ilçenin görünür mekanlarında bulunan afişler asarak, halkı, sürücüleri, yayaları bilgilendirmede bulunuyor.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: “Öncelik, Hayatın,, öncelik, yayanın”, “Yayalar, Kırmızı, Çizgimiz”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı