Ömer Koçer "Mahalle bakkalları nefes aldı"
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 15:09 Bu haber 1883 kez okundu
 
Ömer Koçer "Mahalle bakkalları nefes aldı"
-Beypazarı bakkalla ve Bayiler Odası Başkanı, ilk defa 17 günlük kesintisi sokağa çıkma yasağı sürecince, Pazar günleri markerlerin kapatılması, mahalle bakkallarına nefes aldırdığını bildirdi.
EKONOMİ Haberi
Ömer Koçer

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı, ilk defa 17 günlük kesintisi sokağa çıkma yasağı sürecince, Pazar günleri markerlerin kapatılması, mahalle bakkallarına nefes aldırdığını bildirdi.

Beypazarı Bakkallar ve Bayiler Odası başkanı ve kendisi de bir bakkal sahibi olan Ömer Koçer, muhabirine yaptığı açıklamasında; 17 günlük sokağa çıkma, tam gün kapanma süresince, ilk defa pazar günleri markerlerin kapalı tutulmasının, küçük esnafa, mahalle bakkalına derin bir nefes aldırdığını söyledi.

17 günlük kesintisi sokağa çıkma kısıtlaması süresinde isabetli bir kararın verildiğini belirten Beypazarı bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ömer Koçer, “zaten küçük esnafın işi bayağı bir zordaydı. Rekabet zordu, büyük marketlerle. Onların Pazar günleri kapalı olması, hiç olmazsa, küçük esnafın teneffüs etmesini sağladı.” dedi.

Bu uygulamanın Cumartesi ve Pazar olmak üzere inşallah uygulamaya geçirmelerini beklediklerini anlatan Koçer, şunları kaydetti:

“Biz onların ekmeğinde değiliz ama haksız bir yarışta sıkıntı içine gidiyoruz. Sıkıntı içine girmemek için Avrupa’daki gibi, haftanın belirli günlerinde marketler kapalı tutulursa daha iyi olur. Şu ekonomik sıkıntıda, şu hastalık döneminde esnaf arkadaşlar biraz olsun rahatlamış olurlar. Bunun  Pazar olduğu gibi Cumartesi gününü de kapsaması arzusundayız.”

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Ömer, Koçer, "Mahalle, bakkalları, nefes, aldı",
Yorumlar
Haber Yazılımı