LÖSEV'den Beypazarı ilçesinde Kanser Farkındalığı semineri:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
17 Ocak 2024 - Çarşamba 14:01
 
LÖSEV'den Beypazarı ilçesinde Kanser Farkındalığı semineri:
-LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 25. yılında toplumsal farkındalık seminerlerine devam ediyor.
SAĞLIK Haberi
LÖSEV'den Beypazarı ilçesinde Kanser Farkındalığı semineri:

BEYPAZARI  (YT)- LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 25. yılında toplumsal farkındalık seminerlerine devam ediyor.

LÖSEV'in “Başkent Ankara'mıza Sahip Çıkıyoruz” projesi kapsamında Beypazarı Kaymakamlığına bağlı kurum çalışanlarına, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına, Sivil toplum kuruluşu temsilcilerine yönelik kanser farkındalık semineri düzenledi.

Kaymakamlık büyük toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kerem Zeki Fikret, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Uslu, Aile ve Sosyal Hizmetler müdürü Bahar Tekin, Kaymakamlık S.Y.D vakfı müdürü Alaettin Biçen, Beypazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Köksal, Okul müdürleri, öğretmenler ve aileler katıldı.

Düzenlenen seminerde, düzenlenen programda kanser çeşitleri, kanserden korunma yolları, erken teşhis ve sağlıklı beslenme anlatıldı, çalışanlar bilgilendirildi.

Programda konuşan LÖSEV Sosyal Hizmetler Koordinatör Yardımcısı Gülbeyaz Vural, lösemi hastalığının bulaşıcı bir hastalık olmadığını söyledi. Vural," Sağlıklı beslenmek ve spor yapmak özellikle hastalıklardan korunmak için yapılabilecek en doğru yöntemdir." dedi.

LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Leyla Aşık ise lösemili çocuklara ve onların ailelerine maddi yardımların yanı sıra manevi desteklerin de iletildiğini belirtti.

Gönüllü olmanın önemine vurgu yapan Aşık, seminerde şunları kaydetti " Lösemi ve kanser ile mücadelemiz sürüyor. LÖSEV'de gönüllü olarak herkesin yapabileceği bir şeyler var. Mücadelemize sizler de destek verebilirsiniz." İfadesine yer verdi.

Bazı vatandaşlar, LÖSEV’e gönüllü başvurusunda bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: LÖSEV'den, Beypazarı, ilçesinde, Kanser, Farkındalığı, semineri:,
Yorumlar
Haber Yazılımı