Kozalan mahallesi Sabah Namazı buluşması
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
12 Kasım 2023 - Pazar 09:17
 
Kozalan mahallesi Sabah Namazı buluşması
-Beypazarı Müftülüğü, Diyanet Gençlik vakfı ortak çalışması olarak düzenlenen sabah namazı buluşmaları Kozalan mahallesinde yapıldı.
YAŞAM Haberi
Kozalan mahallesi Sabah Namazı buluşması

BEYPAZARI  (YT)-  Beypazarı Müftülüğü, Diyanet Gençlik vakfı ortak çalışması olarak düzenlenen sabah namazı buluşmaları Kozalan mahallesinde yapıldı.

İlçe Müftülüğü ve Gençlik koordinatörlüğü çalışmalarıyla tertiplenen sabah namazı buluşmalarının sürdüğü kaydedildi.

Bu gün sabah ilçe Merkezi Hatice Cemil Ercan Cami ile Kozalan Mahallesi camisinde Sabah namazı buluşması sağlandı.

Kozalan mahallesindeki Sabah namazı buluşmasına İl vaizi Mehmet Rauf Arcaklıoğlu, Beypazarı Müftülüğü Diyanet Gençlik temsilcisi Abdullah, Mahalle muhtarı Mustafa Yaman ve mahalle sakinleri katıldı.

Sabah namazı buluşması sonrasından Ankara İl vaizi Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, beraberinde Filistin ve Gazze’de yaşanan insanlık dramı karşısında İsrail kınanırken, Filisin ve Gazze’liler içinde dua edildi.

Sabah Namazı buluşmasının sağlandığı Kozalan mahallesi Cami içi süsleme ve hat sanatıyla oldukça ilgi görürken, caminin 1956 yılında yapıldığı ve içinde bulunan hat sanatının da Kök boyasıyla boyanarak işlendiği kaydedildi.

Sabah namazı buluşmasına katılan Din görevlileri de kuran tilavetinde bulunurken, tüm şehitler içinde dua edildi.

Haftaya Pazar Sabah namazı buluşmasının, Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osmangazi’nin dedesinin kabrinin bulunduğu Hırkatepe mahallesinde sağlanacağı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kozalan, mahallesi, Sabah, Namazı, buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı