Kiraz yanı yaylası, sokağa çıkma yasağının ardından Pazartesi ve bu gün kızak kaymak isteyenlerle doldu taştı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
02 Şubat 2021 - Salı 17:11 Bu haber 5961 kez okundu
 
Kiraz yanı yaylası, sokağa çıkma yasağının ardından Pazartesi ve bu gün kızak kaymak isteyenlerle doldu taştı.
-Beypazarı ilçesinin en gözde mekânlarından olan ve 1650 rakımlı Kirazyanı yaylasında, sokağa çıkma yasağının ardından kızak kaymak isteyenlerle doldu.
TURİZM Haberi
Kiraz yanı yaylası, sokağa çıkma yasağının ardından Pazartesi ve bu gün kızak kaymak isteyenlerle doldu taştı.

BEYPAZARI  (YT)-Beypazarı ilçesinin en gözde mekânlarından olan ve 1650 rakımlı Kirazyanı yaylasında, sokağa çıkma yasağının ardından kızak kaymak isteyenlerle doldu.

Hafta sonu evlerinden çıkamayan vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının sona erdiği Pazartesi gününden itibaren, Karaşar mahallesi Kirazyanı yaylasına akın ederek, karın keyfini çıkardı.

Ulaşım dolayısıyla insanların en gözde mekanları arasında bulunan 1650 Rakımlı Kirazyanı yaylası pazartesi günü dolduğu gibi bu günde karın tadını kızak kayarak çıkarmak isteyenlerle doldu.

Bazı kişilerin kızakla değil de ellerine ne geçirdiyse, poşet, naylon parçası ve şamyelle kaymanın tadını çocuklarıyla birlikte çıkardı.

Çocuklarıyla birlikte Kirazyanı yaylasına karın tadını çıkarmaya gelen Hasan Erdoğan, yaylada çocuklarla birlikte karın tadını kızak kayarak çıkardıklarını söyledi.

1650 rakımlı kirazyanı yaylası muhteşem bir yer olduğuna değinen Hasan Erdoğan, “Beypazarı’nın kartalkayası burası, hemen aşağımızda bilindiği gibi Karagöl bulunuyor. Buralara ulaşım Asfalt yoldan olunca, insanlar buralara gelerek rahatlıkla günün tadını, karın tadını çıkarıyor. Bizde öyle yaptık. Hafta sonu evlere kapandık ama bu gün Kirazyanı’na gelerek gerçekten kızak kaymanın tadını çocuklarımızla birlikte çıkardık. Hava çok güzeldi, kar çok muhteşemdi, kızak kaymayı da doğrusu özlemiştik, bu özlemi giderdik ”dedi.

Kirazyanı mevkiine kızak kaymaya gelen vatandaşlar, alanda düzenleme yapılarak,  alanın kızak kaymaya daha elverişli hale getirilmesinin doğru olacağını kaydetti.

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: Kiraz, yanı, yaylası,, sokağa, çıkma, yasağının, ardından, Pazartesi, ve, bu, gün, kızak, kaymak, isteyenlerle, doldu, taştı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı