Kaymakam ve Belediye başkanından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Ankara büyükelçisine ziyaret:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
12 Nisan 2022 - Salı 15:01
 
Kaymakam ve Belediye başkanından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Ankara büyükelçisine ziyaret:
-Beypazarı Kaymakamı Oktay Erdoğan, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı Şehit ve Gaziler Derneği başkanı Ali Yalçınkaya ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçisi Kemal Köprülü’yü Elçilik binasında ziyarette bulundu.
GENEL Haberi
Kaymakam ve Belediye başkanından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Ankara büyükelçisine ziyaret:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Kaymakamı Oktay Erdoğan, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı Şehit ve Gaziler Derneği başkanı Ali Yalçınkaya ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçisi Kemal Köprülü’yü Elçilik binasında ziyarette bulundu.

Şubat ayı İçinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Ersin Tatar, 30.01.2022 günü Beypazarı İlçesi ziyaretinde bulunduğu sırada, Beypazarı İlçesinde Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya ile bir araya gelmişlerdi.

Ziyarette, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış harekâtı gazilerini Kıbrıs’ta ağırlamak istediğini belirtmesi üzerine, Yaz aylarında Kıbrıs gezisine katılacak olan Gaziler için, bu gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ile ön görüşmelerde bulunuldu.

Beypazarı, şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Kıbrıs Barış harekâtı gazisi Ali Yalçınkaya, Büyükelçi ile yapılan görüşmelerin çok olumlu geçtiğini söyledi.

Yalçınkaya, aradan geçen 47-48 yıl sonra Kıbrıs'ı görmenin ve Savaş anında bulunduğu cepheleri görmenin o duyguları yaşamanın heyecanını yaşamaya başladıklarını ve oraları görme sevincini taşıdıklarını kaydetti

 

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Kaymakam, ve, Belediye, başkanından, Kuzey, Kıbrıs, Türk, Cumhuriyeti'nin, Ankara, büyükelçisine, ziyaret:,
Yorumlar
Haber Yazılımı