Kaymakam Şehit Ailelerini ve Kore Gazisini evinde ziyaret etti:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
22 Aralık 2023 - Cuma 12:26
 
Kaymakam Şehit Ailelerini ve Kore Gazisini evinde ziyaret etti:
-Beypazarı kaymakamı Vedat Yılmaz, Kore Gazisi başta olmak üzere İlçede ikamet eden Şehit ailelerine ziyarette bulundu
YAŞAM Haberi
Kaymakam Şehit Ailelerini ve Kore Gazisini evinde ziyaret etti:

BEYPAZARI  (YT) - Beypazarı kaymakamı Vedat Yılmaz, Kore Gazisi başta olmak üzere İlçede ikamet eden Şehit ailelerine ziyarette bulundu

Kaymakam Yılmaz, beraberinde Emniyet Müdürü Ahmet Emre Can, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Haluk Muharrem Uzun, Kaymakamlık S.Y.D. vakfı müdürü Alaettin Biçen’de eşlik etti.

Kaymakam ve beraberindekiler ilk olarak yaşayan efsane olarak bilinen ve 93 yaşında olan Kore gazisi Hulusi Gönenç, amcaya ziyarette bulundu.

Kore Gazisi Hulusi Gönenç, havaların soğukluğu nedeniyle evden çıkamadığını söyledi.

1950’li yıllarda genç bir Türk askeri olarak Kore’ye gönderildiğini anlatan Hulusi Gönenç, “ O yıllarda, aylarca süren gemi yolculuğu sonrasında Kore’ye ulaştık. Hemen bizi savaşın olduğu alanlara gönderdiler. Yanımda çok arkadaşlarımız, şehit ve gazi oldular. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Sizlerin ziyareti beni ziyadesiyle mutlu ederken çok sevindim. Allah sizlerden razı olsun.” Dedi.

Kore Gazisi Hulusi Gönenç, konuşmasını Kore Anılarıyla sürdürdü.

Şehit Özel Hareket Polisi’nin ailesine ziyaret:

Şırnak İdil'de görevi esnasında zırhlı araca roket isabet etmesi sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Mahmut Bilgin'in ailesi Yusuf Bilgin ve Antalya-Isparta arasında uçağın düşmesi sonucu şehit olan Jan. Üsteğmen. Ali Basmakcı’nın kardeşi Ahmet Basmakcı’nın ailesine ziyarette bulundu.

Şehit Özel Hareket Polisi Mahmut Bilgin'in babası emekli Polis memuru Yusuf Bilgin, ziyaretten duyduğu menuniyeti dile getirerek, Kaymakama ve beraberindekiler teşekkürlerini sundu.

Kaymakam Vedat Yılmaz, ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamasında; başta Kore gazimiz, amcamız, Hulusi amca olmak üzere onlarla sohbet ettiklerini, kaymakam olarak kendilerinden bir istek yada taleplerinin bulunup bulunmadığını sorduklarını söyledi.

İlçede İkamet eden şehit aileleri ve gazi ziyaretlerine devam edeceğini belirten Kaymakam Vedat Yılmaz, ''Şehit ailelerimiz bizlere vatan uğruna canlarını feda eden kahramanlardan birer emanettir, devlet olarak her zaman şehit ailelerinin ve gazilerimizin yanlarındayız. Yanlarında olmayı da sürdüreceğiz. Maşallah Kore Gazimiz Hulusi Gönenç amca, yaşına rağmen hafızası çok iyi. Sohbeti de seviyor. Allah hepsine sağlık ve sıhhatler versin'' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Şehit, Ailelerini, ve, Kore, Gazisini, evinde, ziyaret, etti:,
Yorumlar
Haber Yazılımı