İlçe Tarım Orman müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
05 Şubat 2021 - Cuma 15:05 Bu haber 6730 kez okundu
 
İlçe Tarım Orman müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.
-Beypazarı İlçesinde Tarım Orman müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü ilçe genelinde son günlerde denetimlerini artırdı.
ASAYİŞ Haberi
İlçe Tarım Orman müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde Tarım Orman müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü ilçe genelinde son günlerde denetimlerini artırdı.

İlçe Tarım Orman müdürlüğü ve Zabıta müdürlüğü ile ortak yürütülen denetimlerde, ilk olarak unlu mamul üretimi yapan fırınlar denetlenmişti.

Dün ve önceki günlerde de Kasaplar ve marketler denetlenmeye başlandı.

İlçe Tarım Orman müdürü Esin Korkmaz’ın katıldığı Denetimlerde Zabıta Amiri’de ekiyle birlikte katılarak, Kasaplarda etlerin durumu, taşınması, saklanması gibi konular ile ortamın temizliğine dikkat edilirken, marketlerde de raflardaki ürünlerin üretim tarihleri, son kullanma tarihleri gibi, saklama koşullarının ortamları kontrol ediliyor.

Bir çok işletme ihtar aldı:

Marketlerde, özellikle raflarda bulunan bazı ürünlerin çok kısa süre içinde son kullanma tarihleri üzerinde durulurken, yumurtalarında son kullanma tarihlerine çok dikkat edildi.

İlçe Tarım Orman Müdürü Esin Korkmaz ve Zabıta Amiri, ilçe genelinde denetimlerin süreceğini, özellikle temizliğe çok dikkat çektiklerini ve marketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihlerine de dikkat ederek, tüketicinin de buna dikkat etmesi gerektiğini belirttiler.

İlçe Tarım Orman müdürü Esin Korkmaz, 2020 yılı içerisinde yine Zabıta müdürlüğü ekipleriyle birlikte bin 150'nin üzerinde denetim yapıldığını, bu yıl Denetimlere daha da ağırlık verilerek sürdüreceklerini kaydetti.

 

 

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: İlçe, Tarım, Orman, müdürlüğü, ve, Zabıta, müdürlüğü, denetimlerini, sıklaştırdı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı