Hizmete açılan Beypazarı Aile Yaşam Merkezi Yeni Misafirlerini Bekliyor
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
14 Ağustos 2023 - Pazartesi 07:24
 
Hizmete açılan Beypazarı Aile Yaşam Merkezi Yeni Misafirlerini Bekliyor
-Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentlilerin yaşam kalitesini artırmak için kent genelinde hizmete açtığı aile yaşam merkezlerinin sayısını artırmaya devam ediyor.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Hizmete açılan Beypazarı Aile Yaşam Merkezi Yeni Misafirlerini Bekliyor

BEYPAZARI (YT)- Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentlilerin yaşam kalitesini artırmak için kent genelinde hizmete açtığı aile yaşam merkezlerinin sayısını artırmaya devam ediyor.

Başkente yeni aile yaşam merkezleri (AYM) kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak yapımı tamamlanan Beypazarı AYM’yi hizmete açtı.

İlçenin Hacıkara Mahallesi’ne yapılan merkez bünyesinde Kadınlar Lokali, Gençlik Merkezi, kütüphane, spor merkezi, BELMEK, oyun salonu ve konferans salonu yer alıyor.

Ayrıca merkezde; Beypazarı ve çevresindeki vatandaşların şikâyet ve taleplerini yüz yüze iletebilecekleri bir de Başkent 153 birimi bulunuyor.

Toplumun Her Kesiminden İnsanlara Hizmet Verecek

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Aile Yaşam Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Beypazarı AYM; sosyal aktivitelerden eğitim hizmetlerine, spor aktivitelerinden sanat etkinliklerine kadar pek çok alanda toplumun her kesimine hitap edeceği belirtildi.

AYM’de KPSS-LGS-YKS kursları da verilecek:

Geleceğin teminatı gençler ve çocuklar için Çocuk Etkinlik Merkezleri, kütüphane bulunuyor. Merkezde ayrıca, LGS-YKS ve KPSS’ye hazırlananlara eğitim desteğinin yanı sıra serbest zamanlarını geçirebileceği Gençlik Merkezi ve E-Spor Merkezi bulunuyor.

Toplumsal yapının temel direği olan kadının bedensel, ruhsal, sosyal, kültürel ve eğitsel bakımdan desteklenip güçlenmesi için Kadınlar Lokali ile BELMEK Kursları da merkezdeki yerini aldı.

Aile Yaşam Merkezi müdürü Nejat Uzunoğlu, Aile Yaşam Merkezindeki çeşitli kurslardan ve sosyal Aktivitelerden faydalanmak isteyenlerden istenen belgelerin şunlar olduğunu söyledi.

Kadınlar Lokali için, 1 adet Fotoğraf,1 Adet Kimlik Fotokopisi:

Aile Yaşam Merkezi için ise, 1 Adet Fotoğraf,1 Adet Kimlik Fotokopisi, 1adet İkametgah ilmühaberi ve Adli sicil kaydı belgesi isteniyor:

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hizmete, açılan, Beypazarı, Aile, Yaşam, Merkezi, Yeni, Misafirlerini, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı