GÖLET VE DERE YATAKLARI İLE BARAJLARA GİRİLMESİ YASAKLANDI.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
03 Ağustos 2022 - Çarşamba 10:07 Bu haber 2052 kez okundu
 
GÖLET VE DERE YATAKLARI İLE BARAJLARA GİRİLMESİ YASAKLANDI.
-Beypazarı Jandarma Komutanlığı, ilçe genelinde göl, dere, ırmak ve gölet ile barajlara girilmesinin yasaklandığını duyurdu.
ASAYİŞ Haberi
GÖLET VE DERE YATAKLARI İLE BARAJLARA GİRİLMESİ YASAKLANDI.

 

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Jandarma Komutanlığı, ilçe genelinde göl, dere, ırmak ve gölet ile barajlara girilmesinin yasaklandığını duyurdu.

Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığı, valilik ve Kaymakamlık tarafından hayata geçirilen bu karar doğrultusunda, Jandarma ekipleri denetimlerini, özellikle hafta sonrası artırarak sürdürüleceğini aktardı.

İlçe Jandarma Komutanlığı, yaz aylarının başlamasıyla birlikte, halkın dere kenarlarına, ırmak kenarlarına veya su akıntısının bulunduğu alanlara piknik yapmak üzere gittiğini ve buralarda, su’ya girmelerinin ardından boğulmaların yaşandığını bildirdi.

Bunun önüne geçilmesi için, Jandarma ekipleri dere, ırmak, baraj kenarlarına pikniğe gidenlerin asla bilmedikleri sulara girmemesi yönünde uyarıda bulunurken, denetimlerin de artarak sürdürüleceği açıklandı.

Jandarma Komutanlığı, bu kapsamda mahalle muhtarlarına da çok iş düştüğünü ve mahalle halkını bir şekilde uyarmaları gerektiği hatırlatıldı.

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: GÖLET, VE, DERE, YATAKLARI, İLE, BARAJLARA, GİRİLMESİ, YASAKLANDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı