Deva Partisi Genel başkanı Ali Babacan, Beypazarı İlçesini ziyaret etti.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
23 Haziran 2022 - Perşembe 07:08 Bu haber 1819 kez okundu
 
Deva Partisi Genel başkanı Ali Babacan, Beypazarı İlçesini ziyaret etti.
-Deva Partisi Genel başkanı Ali Babacan, dün Beypazarı İlçesine ziyarette bulundu.
SİYASET Haberi
Deva Partisi Genel başkanı Ali Babacan, Beypazarı İlçesini ziyaret etti.

BEYPAZARI(YT)-Deva Partisi Genel başkanı Ali Babacan, dün Beypazarı İlçesine ziyarette bulundu.

İlçe Başkanlığı tarafından tertiplenen gezi programı çerçevesinde Beypazarı İlçesi ziyaretinde Deva Partisi Genel başkanı Babacan, Ticaret Odası Başkanlığı, Çarşı esnafları ziyareti, Muhtarlar Derneği başkanlığı ziyareti ve Ziraat Odası başkanlığını ayrı ayrı ziyaret etti.

Deva Partisi genel başkanı Babacan, Ticaret Odası başkanlığına ziyaretinde, Ticaret Odası başkanı Ahmet Göçmen’den Oda hakkında ve odayı oluşturan meslek dalları hakkında bilgi aldı.

Pazar ziyareti:

Deva Partisi Genel başkanı Babacan, Ticaret Odası başkanlığı ziyaretinin ardından pazarda pazarcı esnafını ve vatandaşları ziyaret ederek, onlarla sohbet etti ve gidişattan memnun olup olmadıklarını sordu.

Muhtarlar Derneği başkanlığı Ziyareti:

Deva partisi Genel başkanı Ali Babacan, ziyaretleri kapsamında Beypazarı Muhtarlar Derneği Başkanlığını da ziyaret etti.

Burada Muhtarlar Derneği başkanı Muammer Köksal’dan Muhtarların sorunları hakkında bilgi alırken, Muhtarlar derneği başkanı Büyükşehir yasasıyla köylerin mahalle olduğunu ve tüzel kişiliklerinin ortadan kaldırıldığı gibi bazı konularda, muhtarların durumları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Deva Partisi genel başkanı Babacan, ziraat odası başkanlığına ziyarette bulunarak, burada Ziraat odası başkanı Mustafa Ateş’ten çiftçinin durumu hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerinin ardından Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikli olarak farklı kesimleri ziyaret ettik. Çeşitli mesleklerle uğraşan Beypazarı’lıların görüşlerini aldık ve onların sıkıntılarını dinledik. Şöyle bir tabloya baktığımızda, çiftçilerimiz büyük sıkıntılarla karşı karşıyalar. Maliyetler korkunç artmış durumda. Mazottan tutunda gübreye kadar, İlaca ve elektriğe kadar hey şeyde artışlar var. Esnafımız sıkıntıda. Bütün maliyetler artmış durumda. Dükkanlarda 10 Ampul varsa, 9’zu söndürülmüş durumda. Pazara uğradık. Pazarcı esnafımız maliyetten şikâyet ediyor. Arabasına Mazot alamamaktan bahsediyor. Taksi durağına uğradık. Onlar Mazot fiyatından şikâyet ediyor. Dolayısıyla memnun olan çok çok az. İhracat önemli. Beypazarı’nda ihracat yapanların işleri iyi görünüyor. Bu kadar olumsuz tabloda,  ihracat önemli bir tablo. Özellikle pazarız dolaşırken, emeklilerimiz, dar gelirlilerimiz, sabit bir maaşla, asgari ücretle geçinmeye çalışan vatandaşlarımız son derece büyük bir sıkıntı içindeler. Bunlar, bir yandan temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken, bir yanda da çocuk okutuyorlar. Geniş kesimlerin çok büyük zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını gördük. Beypazarı çok güzel bir ilçemiz, Beypazarı tarihiyle, ticaretiyle, tarımıyla çok daha iyisine layık. Beypazarı’ndan dönem dönem güzel gelişmelerde oldu, onu da izledik. Turizm başta olmak üzere, Beypazarı’nın ekonomisini geliştirmek üzere yeni projelere ihtiyaç var, yeni destek mekanizmalarına ihtiyaç var. Burada yerinde tespit ettik ve istişarelerde bulunduk.”

 

Deva Partisi Genel başkanı Ali Babacan, dün akşamüzeri Beypazarı İlçesini ziyaret etti. - Birlik Haber Ajansı (birlikhaberajansi.com.tr)

 

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Deva, Partisi, Genel, başkanı, Ali, Babacan,, Beypazarı, İlçesini, ziyaret, etti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı