Beypazarı’nda inşası tamamlanan Gürsöğüt 1 barajı ve Hidroelektrik santrali açıldı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
11 Ağustos 2022 - Perşembe 15:10
 
Beypazarı’nda inşası tamamlanan Gürsöğüt 1 barajı ve Hidroelektrik santrali açıldı:
-Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu gün ülkemiz içinde yapımı tamamlanan 34 Hidroelektrik santrali açılışları kapsamında, Beypazarı Gürsöğüt yakınında Sakarya ırmağı üzerinde kurulan santralin toplu açılışı yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Beypazarı’nda inşası tamamlanan Gürsöğüt 1 barajı ve Hidroelektrik santrali açıldı:

BEYPAZARI  (YT )-Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu gün ülkemiz içinde yapımı tamamlanan 34 Hidroelektrik santrali açılışları kapsamında, Beypazarı Gürsöğüt yakınında Sakarya ırmağı üzerinde kurulan santralin toplu açılışı yapıldı.

Ankara-Beypazarı ile Eskişehir Mihalıççık ilçesi sınırlarını belirleyen Sakarya ırmağı üzerinde yapımı ve kurulumu tamamlanan Gürsöğüt- 1 barajı ve Hidroelektrik santralinin açılışına, Eskişehir valisi, Erol Ayyıldız, DSİ yetkilileri, Mihalıççık kaymakamı Onur Aykaç, Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan’ın katılıyla açılış kurdelesi kesildi.

Açılışı yapılarak hizmete giren Hidroelektrik Santrali yıllık 204,878 GWH enerji üretimi yapacak.

Açılışa katılan Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Santralin bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere şükranlarını sunduğunu söyledi.

Beypazarı’nda inşası tamamlanan Gürsöğüt 1 barajı ve Hidroelektrik santrali açıldı: - Birlik Haber Ajansı (birlikhaberajansi.com.tr)

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı’nda, inşası, tamamlanan, Gürsöğüt, 1, barajı, ve, Hidroelektrik, santrali, açıldı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı