-Tarihi ilçe Beypazarı’na yerli turistin yanı sıra, Yabancı turistinde ilgisi arttı
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
10 Ekim 2016 - Pazartesi 09:19 Bu haber 6076 kez okundu
 
-Tarihi ilçe Beypazarı’na yerli turistin yanı sıra, Yabancı turistinde ilgisi arttı
-Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, tarihi ipek yolu üzerinde bulunması ve doğal güzellikleri ile kültür varlığı ve konakları ile oldukça ilgi çekiyor.
TURİZM Haberi
-Tarihi ilçe Beypazarı’na yerli turistin yanı sıra, Yabancı turistinde ilgisi arttı

BEYPAZARI (YT)- Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, tarihi ipek yolu üzerinde bulunması ve doğal güzellikleri ile kültür varlığı ve konakları ile oldukça ilgi çekiyor.

Sonbahar aylarına girdiğimiz bu günlerde, birçok tur operatörü, gezilerine Beypazarı’nı da eklemiş durumda.

Diplomat ve eşlerinin gezileri de Beypazarı’na:

 Diplomat eşi olduğunu belirten Filipinlerli  Melani adlı Bayan, Beypazarı İlçesini çok sevdiklerini ve gezdikleri yerleri çok beğendiklerini söyledi.

Melani,  Kalabalık bir bayan grubuyla Beypazarı İlçesine gezmeye geldiklerini ve başta müze ziyaretlerinde bulunduğunu ve Beypazarı’nı her gittiği yerde anlattığını belirtti.

Kültür turları kapsamında, Türkiye’nin birçok bölgesinden turlar âLmâya devam eden Beypazarı, tarihi konakları ve kervan sarayları ile insanları kendine çekiyor.

Eski Belediye başkan Yardımcısı Veysel Çanak, gelen turistlere yol yöntem ve ilçede gezebilecekleri yerler konusunda yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Giderek, yerli turistin yanında Beypazarı İlçesine yabancı turist te ilgisinin arttığını kaydeden Çanak, “ Gelen turistler, Beypazarı’nın çok beğeniyorlar. Bizlerde onlara ilçenin tarihi mekânlarının yanında gezebilecekleri ve konaklayabilecekleri yerleri anlatıyoruz. Özellikle müzeleri çok beğeniyorlar” dedi.

İstanbul’dan geldiklerini anlatan yerli turist, Huriye Kocataş, Beypazarı’nı hiç görmemiştim. Bir grupla geldik. Havuç heykelinin yanından itibaren bir sokağa girdik. Burada ne ararsan var. Gerçekten çok güzel. Bu güzel ilçeyi görmek bu güne nasipmiş” dedi.

Çarşı ve müze ziyaretlerinin ardından yemek yediklerini anlatan Kocataş, “Güveç getirdiler. İçinden dumanlar çıkıyordu. Muhteşem kokusu bizi hemen yemeği yememize zorladı. İşin doğrusu çok ta soğutmadan yiyelim dedik. Gerçekten, Beypazarı çok güzel, görülecek çok sayıda konağı, Suluhan kervansarayı ve bunun yanında yemekleriyle de oldukça ilgimiz çekti. Herkese tavsiye edeceğim” diye konuştu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı