Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O Workshop’ları, “Hayalden gerçeğe Dönüşen Fikirler”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
04 Kasım 2023 - Cumartesi 06:38
 
Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O Workshop’ları, “Hayalden gerçeğe Dönüşen Fikirler”
-Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O Wörkshop’ları, Mücevher ve Takı Tasarımcıları Derneği ile birlikte Yüksekokulda Workshop düzenlenirken, katılımcılar, alanları ile ilgili anlatımlarda bulundu.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O Workshop’ları,  “Hayalden gerçeğe Dönüşen Fikirler”

BEYPAZARI (YT)- Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O Wörkshop’ları, Mücevher ve Takı Tasarımcıları Derneği ile birlikte Yüksekokulda Workshop düzenlenirken, katılımcılar, alanları ile ilgili anlatımlarda bulundu.

Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y. O müdürlüğünden yapılan açıklama ile Yüksek okulda, Cumhuriyetin 2. Yüzyılı etkinliği kapsamında okulda başlatılan çalışma ile İstanbul Mücevher ve Takı Tasarımcıları Derneği ile ortak çalıma başlatıldığı ve bu anlamda “Hayalden gerçeğe Dönüşen Fikirler” adı Workshop düzenlendiğini bildirdi.

Hayalden gerçeğe Dönüşen Fikirler Workshop’u olarak düzenlenen etkinlik çerçevesinde; yaratıcı düşüncenin mücevher tasarımı etkileri, Yapay zeka ile mücevher tasarımı, elde mücevher tasarımı, Tasarlanan modelin D programlar ile uygulanması, 3 D tasarlanan çizimin 3 D printer ile basılması, Dökümü yapılan modelin tezgahta uygulanması, Taş kesimi ve inceliklerin uygulamalı anlatımları yapıldı.

Derya Alantor, Bahar Atiniz, Alida Divanyan, mücevher tasarımı üzerinde; Bahadır Benzer Mücevher tasarımı alanında, Hüseyin Akkuş ve Dilan Özdemir 3D modelin Printer ile reçineye basılması, Cemil Akpınar Taş kesimi ve şekillendirilmesi konusunda, Meltem Kurtulan Yaratıcı düşüncenin mücevher tasarımına etkileri, Kubilay Şenöz, yapay zeka ile mücevher tasarımı konusunda anlatımlarda bulundu.

Bu anlamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Meltem Kutulan, şu ifadelere yer verdi:

“ Mücevher tasarımcısıyım. 30 yıldır bu işi yapıyorum. Şimdide Ankara Üniversitesi Beypazarı M.Y.O Beypazarı kampüsünde, 1,5 yıl öncesi kurulan Müteder, mücevher tasarımcıları derneği ile beraber burada bir seminer ve Workshop çalışması yapıyoruz. Genç kardeşlerimize tecrübelerimizi anlatabilmem ve onlarla buluşabilmem için 2 gündür birlikteyiz. Umarım faydalı olmuştur”.

İstanbul, Mücevher Takı tasarımcıları Derneği başkanı(Müteder)in başkanı Bahadır Benzer’de yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Ankara Üniversitesindeyiz. Onları daveti üzerine geldik. Yönetim kurulumuzdan arkadaşlarımızla birlikte 2 günlük bir Workshop düzenledik. Takının A dan Z’ye serüvenini anlatıyoruz. Kaliteli insanlarla Workshop’u zenginleştirdik. Sanat dair bilgileriyle Meltem Hanım, vardı. Aynı zamanda yapay zeka ile ilgili Kubilay Şenöz vardı. Böyle geniş kapsamlı çok eğlenceli ve zevkli bir Workshop düzenledik. Öğrencilere faydalı olabildiysek ne mutlu bize”.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Üniversitesi, Beypazarı, M.Y., O, Workshop’ları,, , “Hayalden, gerçeğe, Dönüşen, Fikirler”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı