Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu: “ Ankara itfaiyesi olarak, yangınlara 6-7 dakika arasında ulaşarak müdahale ediyoruz”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
22 Ağustos 2022 - Pazartesi 15:39
 
Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu: “ Ankara itfaiyesi olarak, yangınlara 6-7 dakika arasında ulaşarak müdahale ediyoruz”
-Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire başkanlığı, Ankara geneli ve Beypazarı İlçesinde köylere öncü görev yapacak itfaiye yangın tankı verdiklerini bildirdi.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu: “ Ankara itfaiyesi olarak, yangınlara 6-7 dakika arasında ulaşarak müdahale ediyoruz”

BEYPAZARI (YT )- Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire başkanlığı, Ankara geneli ve Beypazarı İlçesinde köylere öncü görev yapacak itfaiye yangın tankı verdiklerini bildirdi.

Ankara İtfaiye Daire Başkanı Salim Kurumlu, Muhtarlıklar daire Başkanı Önder Yanmaz ve İtfaiye amiri Tarık Laçin ile birlikte geldikleri Beypazarı İtfaiye amirliğinde, köylere verdikleri yangın tankerleri konusunda muhtarları bilgilendirmeye çalıştı.

Ankara İtfaiye Daire başkanı Kurumlu, burada yaptığı konuşmasında, muhtarlardan gelen talepleri değerlendirdiklerini ve özellikle taşrada önemli bir işlevi olacak 3 tonluk su tankerlerini dağıttıklarını ve bu günde bu tankerlerin kullanımı hakkında bilgilendirmede bulunacaklarını söyledi.

Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire başkanı 3 tankerle başladıkları proje kapsamında, başlatılan çalışmaların işe yaradığını belirten Kurumlu, “bu anlamda talep oldukça fazla oldu ve 2020’den sonrasında yaklaşık olarak 200 tankere çıkardık. Sonrasında yine 500’e çıkardık ve bunun 400 adedini dağıtmış durumdayız. Parti parti dağıtımlarımız sürecek” dedi.

Kırsa köylere dağıtılan tankerler ve kullanımız hakkında, Tanker verilen köylerin muhtarları Beypazarı İtfaiye İstasyonunda bilgilendirmeye çalışıldı.

Ankara Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Kurumlu, şunları söyledi:

“Ankara itfaiyesi olarak 46 İtfaiye istasyonu ve toplamda bin 104 personel, 93 Kamu işçisi, 117de Belpa destek personeliyle görev yapıyoruz. Dediğim gibi 46 İstasyonla, biz geldiğimizde, hep personel sayımız, hem de araç gereç donanımız çok düşüktü. 153 olan aracımızın üstüne 83 araç daha ilave ettik. Bu araçlarımızın içinde çok modern ve teknik açıdan çok iyi araçlarımız var. Ankara itfaiye olarak başkentimize yakışır bir itfaiye teşkilatı olmak yolunda hızla ilerliyoruz. Toplamda 450 personel aldık. Yeni araçlar aldık ve istasyonlar yapıyoruz. Elemanlarımızı uzmanlaştırıyoruz. İnşallah başkentimize yakışır bir itfaiye teşkilatımız olacak. Yangınlar anında Merkez ilçelerde 6-7 dakikada, taşra ilçelerde bu biraz değişebiliyor. Yangına müdahale etme süremiz uzayabiliyor ve onun için bu tanker projemizi hayata geçirdik. Kırsalda bu tankerlerimiz konuşlandırıp, İtfaiyenin istasyondan çıkış yapana kadar, orada tankerlerle yangına müdahale edilmiş olacak. Bu günde bunun Beypazarı İlçesinde genel olarak kullanımı konusunda Muhtarlarımız bilgilendirdik.”

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, belediyesi, İtfaiye, Daire, Başkanı, Salih, Kurumlu:, “, Ankara, itfaiyesi, olarak,, yangınlara, 6-7, dakika, arasında, ulaşarak, müdahale, ediyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı