24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla, öğretmenler İncili Caminde Sabah namazı buluşmasında bir araya geldi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
24 Kasım 2023 - Cuma 09:13
 
24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla, öğretmenler İncili Caminde Sabah namazı buluşmasında bir araya geldi.
-Beypazarı Müftülüğü öğretmenler gününe özel 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla ilçenin tarihi camilerinden İncili caminde sabah namazı buluşması tertipledi ve şehit öğretmenler için Kuran tilavet edildi.
YAŞAM Haberi
24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla, öğretmenler İncili Caminde Sabah namazı buluşmasında bir araya geldi.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Müftülüğü öğretmenler gününe özel 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla ilçenin tarihi camilerinden İncili caminde sabah namazı buluşması tertipledi ve şehit öğretmenler için Kuran tilavet edildi.

İncili Caminde düzenlenen sabah namazı buluşmasına belediye başkanı Tuncer Kaplan emekli öğretmenler ile çalışan öğretmenler ve eski Milli Eğitim şube müdürlerinden Mehmet Dinarlı, Emekli öğretmen evi müdürü H.Hüseyin Aksöz ve bazı okulların müdürleri katıldı.

İlçe din görevlileri tarafından sabah namazı buluşmasında, hayatını kaybeden öğretmenler için kuran tilavet edilip, dualar gönderilirken, hatim duası, tüm şehitler ve şehit öğretmenler için, Gazze şehitleri için ilçe Müftüsü Ahmet İnciler tarafından dua yapıldı.

Belediye başkanından tarihi Taşmektep’te öğretmenlere kahvaltı:

İncili Caminde kılınan Sabah namazının ardından sabah namazına katılan tüm öğretmenler, ilçenin ilk olma özelliği taşıyan ve çok sayıda kişin okuduğu ve şimdilerde restoran olarak kullanılan tarihi taş mektebe geçerek, burada Belediye başkanı Tuncer Kaplan tarafından kendilerine verilen sabah kahvaltısına katıldı.

Belediye başkanı Tuncer Kaplan, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler günülerini tebrik ederken, “öğretmenlik, Peygamber mesleğini icra etmektir. 6-7 Yaşlarında çocuğu evladınızı öğretmene teslim ediyorsunuz. Onu bir nakkaş gibi, gümüş ustası gibi işleyerek hayata hazırlayandır. Bizlerinde üzerinde çok çok emeği olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günlerini kutluyor. Ellerinden öpüyorum.Tüm öğretmenlerimize sağlık mutluluk neşe dolu yarınlar diliyorum” ifadesinde bulundu.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 24, Kasım, Öğretmenler, günü, dolaysıyla,, öğretmenler, İncili, Caminde, Sabah, namazı, buluşmasında, bir, araya, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı