-Beypazarı Kaymakamı ,Korona aşılama ile ilgili değerlendirmede bulundu.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
02 Haziran 2021 - Çarşamba 15:05
 
-Beypazarı Kaymakamı ,Korona aşılama ile ilgili değerlendirmede bulundu.
-Beypazarı Kaymakamı Bilal Bozdemir: “İlçede yaşayan vatandaşlardan yüzde 17 lik kısmı 2.doj aşısı yapıldı. 3.3 lük oranında ilk aşısı yapıldı”
SAĞLIK Haberi
-Beypazarı Kaymakamı ,Korona aşılama ile ilgili değerlendirmede bulundu.

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Kaymakamı Bilal Bozdemir, Beypazarı İlçesi için Korona salgını ve aşılama ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Beypazarı kaymakamı Bilal Bozdemir, yaptığı açıklamasında; ilçe genelinde şu ana kadar 5 bin Pozitif vaka tesbit edildiğini ve vakanın ortaya çıkmasının ardından ilçe genelinde gerekli tedbir ve önlemleri aldıklarını söyledi.

İlçe nüfusuna oranla ilçe nüfusunun yüzde 17 lik kısmının 2.ci doz aşısının yapıldığını belirten Kaymakam Bozdemir, “ aşılama programı kapsamında randevusunu alan vatandaşlardan yüzde 3,3’lük oranında aşılamada 1.doz aşısı yapıldı. Genel itibariyle toplamda yüzde 20.05 dolayında kişinin aşısı yapıldı” dedi.

Biontech aşısı olabiliyorlar:

Saklama koşulları nedeniyle taşra ilçelerde bulunmayan Biontech, aşısının da Beypazarı İlçesinde yapıldığına değinen Kaymakam Bozdemir şunları kaydetti:

“Biontech, aşısını da Beypazarı halkına sunduk. Artık randevularda Biontech’a randevu alabilecekler. Bilindiği gibi, Sınovac asısı, aşılama başladığın adan itibaren vatandaşlara yapılıyor. Aşılamada çok şükür bir sıkıntımız yok. 300 Adet Biontech, aşısı gelmişti ve bunun 250 adedi vatandaşa vuruldu. Peyder pey Biontech aşısı gelecek. Gün geçtikçe vaka sayılarında gerileme yaşanıyor. Aşılarımız günün her saatinde Hastanede yapılıyor. Ama yine de Korona önlemlerini ve tedbirlerini elden bırakmıyoruz. Maske, mesafe, temizlik önemli.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: -Beypazarı, Kaymakamı, ,Korona, aşılama, ile, ilgili, değerlendirmede, bulundu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı