-Beypazarı İlçesinde Muhtarlara “Aile Okulu” projesi kapsamında eğitim verildi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Ocak 2023 - Perşembe 08:58
 
-Beypazarı İlçesinde Muhtarlara “Aile Okulu” projesi kapsamında eğitim verildi.
Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan, kapsamı her geçen gün genişleyen "Aile Okulu" projesine muhtarlar da dâhil edildi.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
-Beypazarı İlçesinde Muhtarlara “Aile Okulu” projesi kapsamında eğitim verildi.

BEYPAZARI  (YT)- Beypazarı İlçesinde Muhtarlara “Aile Okulu” projesi kapsamında eğitim verildi.

Millî Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre geçen yıl 81 ilde yaygınlaştırılan ve bugüne kadar 1 milyon 250 bin ailenin eğitim aldığı Aile Okulu Projesi ile anne babalara; sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardımın aralarında bulunduğu 14 farklı konuda destek sağlanıyor.

İçeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere bu yıl muhtarlar da dâhil edildi.

Aile Okulu Projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Beypazarı İlçesinde de muhtarlara dersler veriliyor.

Kaymakamlık büyük toplantı salonunda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Ramazan Genç, H.E.M Müdürü İdris Göbütoğlu, Beypazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Köksal ile muhtarlar katıldı.

İlçe Milli Eğitim şube müdürü Ramazan Genç, muhtarlarla daha fazla aileye ulaşacaklarını söyledi.

Başkent Muhtarlar federasyonu Genel başkanı Muammer Köksal, muhtarların da projeye dâhil edildiğini söyledi.

Başkent Muhtarlar Federasyonu Genel başkanı Köksal, şunları kaydetti:

"Muhtarlarımız görev bölgelerinde devletimiz ve milletimiz arasında köprü vazifesini yerine getiriyorlar. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında gönüllü elçi olarak çalışıyorlar. Ocak ayı sonu itibariyle başkentimizin tüm ilçelerinde açılacak olan kurslarla muhtarımıza onların temsil güçlerini destekleyecek, aileleriyle iletişimini güçlendirecek eğitimler veriliyor. Amacımız muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşmaktır. Bu eğitimleri yerinde bir eğitim olarak buluyoruz."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: -Beypazarı, İlçesinde, Muhtarlara, “Aile, Okulu”, projesi, kapsamında, eğitim, verildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı