Uruş'ta 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği Düzenlendi:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
07 Mart 2022 - Pazartesi 07:48
 
Uruş'ta 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği Düzenlendi:
-8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayıyla Uruşlular Derneği tarafından Uruş mahallesinde düzenlenen Kadınlar günü etkinliğinde, kadınlar Kadın cinayetlerinin son bulmasını istedi.
GÜNCEL Haberi
Uruş'ta 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliği Düzenlendi:

BEYPAZARI(YT)-  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayıyla Uruşlular Derneği tarafından Uruş mahallesinde düzenlenen Kadınlar günü etkinliğinde, kadınlar Kadın cinayetlerinin son bulmasını istedi.

Beypazarı’nın eski beldelerinden olan Uruş mahallesinde bulunan Uruş’lular yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 8 Mart Dünya kadılar günü dolaysıyla, dernek binasında etkinlik düzenlendi.

Yaşlısı genci düzenlenen etkinliğine katılırken, Uruşlu kadınlar burada ilk olarak şehitler için kuran okudu ve şehitlerin ruhlarına gönderdi.

Çok sayıda kadının katıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliğinde, Uruşlular Yardımlaşma ve Dayanışma derneği Başkanı Mustafa Büyükgedik’in eşi Zeliha Büyükgedik’in konuşmasıyla başladı.

Büyükgedik, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiğini ve ABD’de 129 Kadının işçinin çalışma koşullarına tepki gösterdikleri grevde canlarından olduklarını söyledi.

Yapılan Konuşmanın ardından kadınlara yönelik özel eğlence başlatıldı ve çeşitli çekilişler yapılarak hediyeler verildi.

Uruş’lu bazı kadınlar, dünyada ve Türkiye’de Kadın Cinayetlerinin durmasını isterken, topyekûn bu cinayetlerin karşısında olmaları gerektiğini kaydetti.

Uruş’lular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Mustafa Büyükgedik’te, Dernek olarak, derneğin aş evinde pişirilen yemeklerden 2 öğün olacak şekilde mahallede yaşayan, kimsesiz ve yaşlı vatandaşlara yemeklerini sefertası içinde evlerine kadar ulaştırdıklarını söyledi.

Uruş’ta 2 öğün yemek pişirilerek dağıtılmasına, yemeğin çıkmasına vesile olan hayırseverlere ve iş adamlarına canı gönülden teşekkürlerini sunan Dernek başkanı Mutafa Büyükgedik, 8 Mart Dünya kadınlar gününü de kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Uruş'ta, 8, Mart, Dünya, Kadınlar, günü, etkinliği, Düzenlendi:,
Yorumlar
Haber Yazılımı