TBMM 2 Haziran’da toplanıyor.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
31 Mayıs 2023 - Çarşamba 11:48
 
TBMM 2 Haziran’da toplanıyor.
-28'inci Dönem Milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin tamamlanmasının ardından TBMM, 2 Haziran'da toplanıyor. Kayıtlarını sürdüren milletvekilleri mecliste yemin edecek. Meclisin açılış oturumunu ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yönetecek.
SİYASET Haberi
TBMM 2 Haziran’da toplanıyor.

ANKARA (YT) - 28'inci Dönem Milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin tamamlanmasının ardından TBMM, 2 Haziran'da toplanıyor. Kayıtlarını sürdüren milletvekilleri mecliste yemin edecek. Meclisin açılış oturumunu ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yönetecek.

Seçimlerin ardından TBMM'de kayıtlarını yaptıran milletvekilleri, 2 Haziran Cuma günü 1'inci Yasama Yılı'nın açılışında yemin etmeye hazırlanıyor. TBMM Genel Kurulu, Meclis İçtüzüğü'ne göre, YSK'nın milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarını ilanını takip eden üçüncü gün saat 14.00'te çağrısız toplanacak.

TBMM'de yeni yasama döneminin ilk birleşimini ise MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, en yaşlı üye sıfatıyla yönetecek.

 Bu arada milletvekillerinin mecliste kayıtları sürüyor. Vekiller memleketlerinden getirdiği çeşitli ürünleri görevliler ve basın mensuplarına ikram ediyor. AK Parti Rize Milletvekilleri Muhammed Avcı ile Harun Mertoğlu basın mensuplarına Rize Çayı hediye etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TBMM, 2, Haziran’da, toplanıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı