Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ömer Ercan: Plakalarda “Kare Kodu” Uygulamasına geçtik"
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
02 Ocak 2024 - Salı 14:51
 
Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ömer Ercan: Plakalarda “Kare Kodu” Uygulamasına geçtik"
-Beypazarı Şoförler ve Otomobilciler odası başkanlığı, araç plakalarında sahteciliğin önüne geçilmesi yönünde yeni yıldan itibaren “Kare kodu” uygulamasına geçildiğini bildirdi.
YAŞAM Haberi
Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ömer Ercan: Plakalarda “Kare Kodu” Uygulamasına geçtik

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Şoförler ve Otomobilciler odası başkanlığı, araç plakalarında sahteciliğin önüne geçilmesi yönünde yeni yıldan itibaren “Kare kodu” uygulamasına geçildiğini bildirdi.

Beypazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ömer Ercan, araç plakalarından yeni yıl itibariyle “Kara Kodu” uygulamasına geçildiğini söyledi.

Beypazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ömer Ercan, plakalarda “Kare Kodu “na geçilmesi yönünde, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Federasyonumuzun başlattığı bir çalışma ile plakalarda “Kare Kodu” uygulamasına bu gün itibariyle geçtik.Bu çalışma sahte plaka ve merdiven altı plaka verilmesinin de önüne geçmiş olacak. Sıfır araçlarda “Kara Kodlu” plaka basmaktayız. Bu plakaları ilerleyen zamanlarda, mevcut olan plakalarda değiştirilerek, merdiven altı plakaları önlemek amacıyla böyle bir uygulama getirildi. Bizim için biraz zor olacak mama, vatandaş için çok iyi bir uygulama. Bazen oluyor ki ara ara böyle gündeme geliyor. Taşıt tanımalarda çift plaka okudukça yoğunlaştı. Taşıt tanımada, aynı plakadan başka araçta, vatandaşta bulunması ve çeşitli yerlerden kaçması olasılığı yaşanıyor. Bunların önüne geçmek amacıyla, Kare Kodu, uygulamasına geçtik ve bundan böyle sahteciliğin, sahte plakanın önüne de geçilmiş olacak.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şoförler, ve, Otomobilciler, Odası, başkanı, Ömer, Ercan:, Plakalarda, “Kare, Kodu”, Uygulamasına, geçtik",
Yorumlar
Haber Yazılımı