Şehit Mehmet Çifci İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerince “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” düzenlendi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
18 Ekim 2022 - Salı 13:37
 
Şehit Mehmet Çifci İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerince “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” düzenlendi.
-Beypazarı İlçesinde, şehit Mehmet Çifci İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programı düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Şehit Mehmet Çifci İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerince “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” düzenlendi.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde, şehit Mehmet Çifci İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programı düzenlendi.

Belediyenin Mustafa Cankara Kongre merkezinde düzenlenen Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, Emniyet Müdürü Metin Demirci, ilçe Jandarma Komutanı Yzb. Haluk Muharrem Uzun, şube müdürü, okul müdürleri ve bazı siyesiler katıldı.

Programın açılışında İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz, yaptığı konuşmasında Şu ifadelere yer verdi:

“ Mustafa Kemal Atatürk’ün 7 Şubat 1923 gününde öğle vakti Balıkesir şehrinde Zağnos Paşa caminde okunan mevlidin ardından Minbere önemli bir konuşma yapmıştır. 15 Temmuz’ geldiğimizde, Sayın Cumhurbaşkanının, milleti meydanlara davet etmesiyle, bizlerde meydanlara indik ve meydanları boş bırakmadık. Bu, bir azınlığı kalkışma hareketidir. Ülkemizin birliği, beraberliği, bütünlüğüne yönelik bu harekete karşı top yekün dik duruşumuzu sergiledik. Yılmadık, şehitler verdik. Tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum, mekânları cennet olsun. Bu program içinde okulumuzu, okulumuz idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini de tebrik ediyorum.”

Ardından programa geçildi.

Öğrencilerin, Kuran tilavetiyle başlayan, program, yine öğrencilerin çeşitli şiirleri seslendirmesi, 15 Temmuz Korusunun da çeşitli ilahileri seslendirmesi ve 15 Temmuz ayaklanmasıyla ilgili slayt gösterisiyle program sona erdi.

Ayrıca, öğrencilerin 15 Temmuzu Konu alan Resimleri ile AA muhabirlerinin yine  15 temmuz gecesi çektiği Fotolardan oluşan Sergi Kültür merkezinin salonunda sergilendi.

 

Beypazarı Şehit Mehmet Çifci İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerince “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” düzenlendi. - Birlik Haber Ajansı-BHA (birlikhaberajansi.com.tr)

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Şehit, Mehmet, Çifci, İmam, Hatip, Orta, Okulu, öğrencilerince, “15, Temmuz, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Günü”, düzenlendi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı