Ramazan akşamlarında, teravih ve Tesbih namazı Kadir gecesinde birleşti:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
18 Nisan 2023 - Salı 08:44
 
Ramazan akşamlarında, teravih ve Tesbih namazı Kadir gecesinde birleşti:
-Beypazarı İlçesinin tarihi Camilerinden Kurşunlu Cami, Ramazan akşamında, Kadir gecesinde, Teravih namazında ve Tesbih namazında doldu taştı.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Ramazan akşamlarında, teravih ve Tesbih namazı Kadir gecesinde birleşti:

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinin tarihi Camilerinden Kurşunlu Cami, Ramazan akşamında, Kadir gecesinde, Teravih namazında ve Tesbih namazında doldu taştı.

Cami cemaati ve Depelarkalılar Derneğinin organizesiyle İftar yemeğinin verildiği Kurşunlu cami Aileleriyle birlikte gelen Cemaatle doldu.

Yer sofrasında yemekler yenirken, yapılan duanın ardından Kadir gecesi nedeniyle mevlidi şerif kıraat olundu.

Akşam Namazı ile Teravih namazı arasında Mevlidi şerif kıraat olunurken, mevlidi şerif yapılan hatim dualarıyla birlikte son buldu.

Cami din görevlisi Cihan Kurt, hoca ve Aşağıkertil köyü imamı Adem Taşkıran ile birlikte teravih namazı eda edilirken, teravih namazının 10 rekatında hocaların değişmesiyle birlikte, cemaat sıkılmadan huşu içinde teravih namazını tamamladı:

Kadir gecesindeyiz:

Din görevlisi Cihan Kurt, hoca bu akşamın güzelliği, Ramazan ayının bereketi, Kadir gecesinin feyzi ve ile bu gecelerin ibadetle geçirilmesi gerektiğini aktarırken, Ramazan ayının son 10 gününün içinde olan 1000 aydan hayırlı Kadir gecesinde ibadetle geçirmenin önemli olduğunu hatırlattı.

Ardından da Tesbih namazı kılındı.

Tesbih namazı sonrasında Cami cemaatine çay ve ikramlar yapıldı. Kadın Cemaatler bir köşede, erkek cemaatler bir köşede, Ramazan mutluluğu ve sevinci ile birlikte güzel bir kaynaşma sağlandı.


 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Ramazan, akşamlarında,, teravih, ve, Tesbih, namazı, Kadir, gecesinde, birleşti:,
Yorumlar
Haber Yazılımı