Oymaağaç Mahalle Muhtarı Ergün Tuncel: “Mevlidi şerife katılan herkese teşekkürler"
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
27 Mayıs 2023 - Cumartesi 15:43
 
Oymaağaç Mahalle Muhtarı Ergün Tuncel: “Mevlidi şerife katılan herkese teşekkürler"
-Bu yıl Hac farizasının ifa etmek üzere, Oymağaç mahalle Muhtarı Ergün Tuncel'inde aralarında bulunduğu, 8 kişi Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, mahallelerinde mevlidi şerif programı tertipledi.
YAŞAM Haberi
Oymaağaç Mahalle Muhtarı Ergün Tuncel: “Mevlidi şerife katılan herkese teşekkürler

BEYPAZARI (YT)- Bu yıl Hac farizasının ifa etmek üzere  Oymaağaç mahallesinden Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları mahallesinde mevlidi şerif programı tertipledi.

İlçenin Oymaağaç mahallesinde bu yıl Hac farizasını ifa etmek üzere Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları arsında bulunan Mahalle Muhtarı Ergün Tuncel, Yusuf Ünal, Mustafa Solmaz ve Seyfi Özmen, köyün Camisinde mevlidi şerif programı tertiplediler.

Düzenlenen mevlidi şerif programına Ankara il müftülüğü Vaizlerinden, eski müftülerden Mahmut Rauf Arcaklıoğlu ile çok sayıda din görevlisi katıldı.

Kıraat olunan mevlidi şerifin ardından İl Müftülük vaizi Arcaklıoğlu, mahalleden Hacca gidecek olan hacı adaylarına ve genel anlamda vaazda bulunurken, Hac farizasının öneminden ve orada yapılması gereken ibadetlerden bahsederken, hacca gidecek olan Hacı adayları ile vatandaşlardan her iki taraf olarak helallik aldı ve haklarını helal etmelerini istedi.

Kılınan Öğle Namazının ardından tertiplenen Hac mevlidine katılan tüm misafirlere köy konağında ve meydanda, Etli Pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Hacca gidecek olan Muhtar Ergün Tuncer, Yusuf Ünal, Mustafa Solmaz ve Seyfi Özemen, yemeğin ardından katılımcılarla vedalaştılar ve helalleştiler.

Mahalle muhtarı Ergün Tuncel,  şunları kaydetti:

“Hacca yazılalı 10 yıl geçti. Rabbim bize bu yıl nasip etti. Önceki yıllarda pandemi dolayısıyla zaten Hacı almadılar. Bu günde görüldüğü gibi eşlerimizle birlikte Kutsal topraklara gideceğiz. Onun sevinç ve mutluluğu var. Bu vesileyle göremediğim tüm dostlardan haklarını helal etmelerini istiyorum. Onlar içinde o Kutsal mekanlarda duada bulunacağım” ifadesinde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oymaağaç, Mahalle, Muhtarı, Ergün, Tuncel:, “Mevlidi, şerife, katılan, herkese, teşekkürler",
Yorumlar
Haber Yazılımı