Maaş ve Kıdem tazminatlarını alamayan madenciler isyanda:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
30 Mart 2023 - Perşembe 13:14
 
Maaş ve Kıdem tazminatlarını alamayan madenciler isyanda:
-Adularya Firmasında çalışan maden işçileri CHP Beypazarı ilçe başkanını ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Maaş ve Kıdem tazminatlarını alamayan madenciler isyanda:

 

BEYPAZARI  (YT)  Adularya Firmasında çalışan maden işçileri CHP Beypazarı ilçe başkanını ziyaret etti.

Çoğunluğunun Beypazarı İlçesinde gidip gelerek çalıştığı Koyunağılı köyünde bulunan Adularya Maden işletmesi işçileri; TMSF tarafından özel bir firmaya devredildikten sonra çok sayıda işçinin işten çıkarıldığını ve süresiz izne gönderildiklerini belirttiler.

Bu anlamda CHP Beypazarı İlçe başkanı Hasan Kostak’ı ziyaret eden bir grup maden işçisi ve çalışmakta olan işçiler CHP İlçe Başkanı Kostak’a firmadan 2 aydır maaş alamadıklarını aktardılar.

İşçiler CHP ilçe başkanı Hasan Kostak’a, Firma yetkilileriyle ve Sendika yetkileriyle yapılan görüşmelerinde sonuçsuz kaldığını aktarırlarken, “ 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin ardından mağdur ediliyoruz. Yaklaşan bayram dolayısıyla zor günler geçiriyoruz. Bir kısım çalışanda işten uzaklaştırıldı ve tazminatları da ödenmedi. Bizde çalışan maden işçileri olarak 2 aydır maaş alamıyoruz. Lütfen bizim sorunlarımızı ilgili mercilere aktarın” dedi.

CHP İlçe Başkanı Hasan Kostak, partilerinde Maden işçilerini kabul ederek dinlemesinin akabinde bir açıklamada bulundu:

CHP Beypazarı İlçe başkan Hasan Kostak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Madencilerimizin arkasındayız. Dün Deprem bölgesinde destan yazan maden işçilerimiz, bu gün mağdur ediliyorlar. Bunu anlamış değiliz. Maden iş kolu dünyanın en ağır iş koludur. İşten çıkarılan maden işçilerinin kıdem tazminatlarının ödenmesi ve maaşlarının da düzenli olarak ödenmesi yönünde Parti olarak girişimlerde bulunacağız ve bu konuyu CHP milletvekillerimize, Genel başkan yardımcılarımıza, parti sözcülerimize aktaracağız.”

Adularya maden işçileri, Beypazarı İlçesinde diğer Siyasi parti ilçe başkanlıklarına da ziyaretlerde bulunarak, sıkıntılarını, dertlerini anlatacaklarını kaydettiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maaş, ve, Kıdem, tazminatlarını, alamayan, madenciler, isyanda:,
Yorumlar
Haber Yazılımı