Kar yağışı sonrasında başkentin tarihi ve turistik ilçesi beyazlara büründü:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
15 Ocak 2021 - Cuma 13:26
 
Kar yağışı sonrasında başkentin tarihi ve turistik ilçesi beyazlara büründü:
-Başkentin tarihi ve Turistik ilçesi Beypazarı ilçesinde sabaha karşı başlayan kar yağışı, sonrasından ilçe beyazlara büründü.
GÜNCEL Haberi
Kar yağışı sonrasında başkentin tarihi ve turistik ilçesi beyazlara büründü:

BEYPAZARI (YT)-Başkentin tarihi ve Turistik ilçesi Beypazarı ilçesinde sabaha karşı başlayan kar yağışı, sonrasından ilçe beyazlara büründü.

Sabaha karşı başlayan Kar yağışı etkisini gösterirken, kar yağışının Karaşar  mahallesi ve civarı  mahalleleri ile Depelarkası olarak tabir edilen mahallelerin bulunduğu Dudaş, Yıldız Nuhhoca, Dağşıhlar,  Aşağıgüney ve Yukarıgüney mahallelerinde etkili oldu.

Mahalle yollarında Ankara Büyükşehir Belediyesi fen işleri müdürlüğü ekipleri çalışma başlatırken, çok sayıda mahalle yolunda karla mücadele çalışması sürüyor.

Ayrıca, tarihi ve turistik ilçe’de karın yağmasıyla birlikte “Beyza gelinlik” giymişe dönerken, Ahmet Yılmaz adlı vatandaş, bereket bereketin yağdığını söyledi.

Karın toprağın örtüsü ve yorganı olduğunu belirten Ahmet Yılmaz, “kar demek, su demek, kar demek bereket demek, Kar demek örtü demek, yağış ve yağmur demet, toprağın suya doyması demek” dedi.

Beypazarı Beyaz Gelinlik Giydi:

Karın yağmasıyla birlikte Beypazarı ilçesinin de ayrı bir güzelliğe büründüğünü kaydeden Yılmaz, şunları söyledi.

“Çok güzel bir manzara ortaya çıktı. Gerçekten tarihi Konaklar, karla kaplı dalların arsından bir başka güzel görünüyor. Bana göre, Beypazarı’ beyaz gelinlik giydi” ifadesinde bulundu.

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: Kar, yağışı, sonrasında, başkentin, tarihi, ve, turistik, ilçesi, beyazlara, büründü:,
Yorumlar
Haber Yazılımı